foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

bezp

12 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych w ramach prowadzonej przez gminę kampanii profilaktycznej. W konkusie ,,Stop wandalizmowi" II miejsce zajęła Kornelia Kozdrańska z klasy IV. Laureatkami zostały także uczennice klasy II w konkursie ,,Bezpieczna droga do szkoły" - Milena Towarnicka otrzymała II nagrodę, a Aleksandra Krzak wyróżnienie.

wand2wand1

W dniu 29 stycznia 2018r. w Miejsko - Gminnym Domu Kultury W Głogowie Młp. odbyło się podsumowanie XXV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Szopka Betlejemska w oczach dziecka". Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. Mikołaj Dyga zajął II miejsce, a wyróżnienia otrzymały: Milena Towarnicka, Zuzanna Rybka, Aleksandra Krzak, Maja Bedrejczuk, Lilianna Jagieła. Serdecznie gratulujemy.

szopka

konkurs recytatorskiNIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ…

W naszej szkole nie brakuje uczniów wrażliwych na piękno poezji, o czym świadczy ich chętny udział w konkursie recytatorskim, który odbył się w Zespole Szkół w Przewrotnem 14 grudnia. Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym reprezentowali uczniowie klasy IV: Flawia Brzuszek, Kornelia Kozdrańska oraz Kacper Tyrański. Myślą przewodnią konkursu, był cytat „Tu, gdzie jest dom nasz…”. Uczestnicy recytowali utwory o tematyce patriotycznej, a jury, w skład którego wchodziła pani Małgorzata Pruchnik-Chołka, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, oceniało dzieci pod kątem interpretatorskim, kultury słowa, stopnia trudności wybranego materiału oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy Głogów Małopolski. Nasi uczniowie w bardzo wzruszający sposób reprezentowali swoje wiersze. Flawia swoim delikatnym głosem pięknie wyrecytowała „Elegię o chłopcu polskim”, Kacper z wielką powagą i przejęciem utwór „Moja piosnka”, natomiast Kornelia poruszająco i odważnie „Gawędę o miłości ziemi ojczystej”, dzięki której została wyróżniona.

Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

sienkiewicz

1 grudnia W Zespole Szkół nr 1 w Nienadówce miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom   XII edycji wojewódzkiego konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje". Uczniowie, którzy brali udział w konkursie kształtowali i wzbogacali wiedzę na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Wśród grona laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Zuzanna Hess z klasy VII zdobyła  nagrodę w kategorii plastycznej za pracę przestrzenną – piękne skrzypce z wikliny papierowej oraz wyróżnienie w kategorii literackiej. Nagrodę w kategorii literackiej zdobyła uczennica klasy VI – Olga Chłanda. Laureatkom gratulujemy!!!

Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza

W dniu 6 listopada 2017 roku na pływalni w Głogowie Małopolskim odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Pawła Baja. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I – III, klasy IV - VI, oraz uczniowie klasy VII i II, III gimnazjum.

Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych.
 Naszą zawody plywackieszkołę reprezentowali uczniowie pokonując dystans:
Mateusz Radziwiński – 25m stylem grzbietowym
Aleksandra Kielar klasa - 25m stylem grzbietowym i 25m stylem dowolnym
Kornelia Kozdrańska – 50m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym
Kacper Tyrański – 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym
Marcin Kiełboń – 50m stylem grzbietowym
Szymon Jasion – 50m stylem klasycznym
Konrad Kozdrański – 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym
Michał Żuczek – 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym
Zuzanna Hess – 50m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym
Paulina Rząsa – 50 m stylem grzbietowym
Nikodem Kazimierski – 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym
Młodzi pływacy zaprezentowali bardzo dobrą technikę i przygotowanie kondycyjne. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Na zakończenie najlepsi uczniowie z każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami.
Na podium stanęli:
Dwa I miejsca – Aleksandra Kielar 25 m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym,
I miejsce – Konrad Kozdrański 50m stylem grzbietowym oraz III miejsce stylem dowolnym,
II miejsce – Marcin Kiełboń 50m stylem grzbietowym,
III miejsce w sztafecie OPEN 4x 25 m stylem dowolnym w składzie:
Zuzia Hess, Konrad Kozdrański, Michał Żuczek i Kacper Tyrański.
Niewiele brakło, by na podium stanęli również (IV miejsce) Nikodem Kazimierski, Zuzanna Hess, Paulina Rząsa i Mateusz Radziwiński. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach oraz ich rodzicom, którzy bardzo głośno im dopingowali i mocno trzymali kciuki. Zwycięzcom gratulujemy, natomiast wszystkich uczniów zachęcamy do systematycznych treningów, bo kolejne zawody już za rok!!!

Zdjęcia...

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.