foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Finał II edycji programu „Być Jak Ignacy” znowu z naszym udziałem !!!

19 czerwca br. na terenie siedziby PGNiG w Warszawie miała miejsce uroczysta Gala zwieńczająca II edycję programu „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”. Nasza szkoła, drugi rok z rzędu została laureatem programu w województwie podkarpackim i znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek z całej Polski zdobywając kolejny raz prestiżowy tytuł Naukowej Szkoły Ignacego! Gospodarzem gali był główny organizator projektu- Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a to ważne wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej. Laureaci konkursu- uczniowie kół naukowych i prowadzący je nauczyciele spotkali się w olbrzymim namiocie usytuowanym obok Muzeum Gazownictwa. W części oficjalnej spotkania, tytuł naukowej szkoły i nagrodę finansową w wysokości 8000 zł z rąk Pani Minister odebrali również nasi uczniowie z koła naukowego „Poznawanie przez eksperymentowanie” i nauczyciele- koordynatorzy- Dorota Kotowicz i Renata Chłanda. Po uroczystej Gali wręczenia nagród czekał na nas smaczny poczęstunek, a potem szereg różnych atrakcji. Zwiedziliśmy oryginalne i tajemnicze wnętrza Muzeum, a na sali wystawowej obejrzeliśmy ekspozycję prac konkursowych. Model naszego Podwodnego Laboratorium Ignacego prezentował się znakomicie! Odwiedziliśmy także autobus- laboratorium i naszych dobrych znajomych- Pana Ignacego i jego pomocników, którzy prezentowali „wybuchowe” eksperymenty. Każdy uczestnik projektu otrzymał pamiątkowe upominki. Odniesiony sukces cieszy nas tym bardziej, że w tej edycji konkurencja była ogromna. W projekcie brało udział 640 szkół (w tym 55 z województwa podkarpackiego) i ponad 10 000 uczniów! Mamy nadzieję, że naukowa pasja zagościła na dobre w naszej szkole, a „płomień wiedzy” dosięgnie coraz liczniejsze grono młodych adeptów nauki.

Zdjęcia...

 22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele w Rudnej Wielkiej, a następnie nauczyciele, uczniowie i rodzice udali się do budynku szkoły. Pani dyrektor Krystyna Gnat zaprosiła wszystkich na program słowno - muzyczny przygotowany przez p. Barbarę Słotarską i p. Joannę Moniak, który swoim meksykańskim klimatem wprowadził nas w czas wakacji. Następnie najlepsi uczniowie z klas I-VII otrzymali z rąk wychowawców i pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Wyróżnienia otrzymali także uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek w szkolnej bibliotece oraz ci, którzy wzorowo zachowywali się podczas zajęć na świetlicy szkolnej.
Wyjątkowe podziękowanie od OSP w Pogwizdowie Nowym w postaci personalizowanej koszulki z napisem Mistrz Polski otrzymał Konrad Kozdrański z klasy VI, który zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Uroczystość zakończyła pani dyrektor, która podziękowała uczniom i nauczycielom za cały rok pracy i życzyła wszystkim udanego wypoczynku.
Pogodnych, radosnych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W POGWIZDOWIE NOWYM

OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DOSTAWĘ ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH
w okresie od
  1 września 2018 r. do 28 lutego 2019 r.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 14 lipca 2017 r. o godz. 10.00

Dodatkowe materiały i informacje u pani Anny Bąk - intendentki

Więcej na stronie BIP...

bezpieczne wakacjeBezpieczne wakacje - spotkanie z policjantką
 Nadchodzą wakacje -  czas zasłużonego odpoczynku, wyjazdów, beztroskich dni i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Przypomniała nam o tym policjantka z Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim - pani Dorota Chuchro, która odwiedziła 18 czerwca 2018 roku naszą szkołę. 
Zwróciła szczególną uwagę uczniów na bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpielisk, jazdy na rowerze, przechodzenia przez jezdnię, wędrówki po górach, opalania się nad morzem, przebywania w lesie i zabawy na podwórku. Poruszyła także bardzo ważną kwestię bezpieczeństwa w sieci, podczas korzystania z internetu i przypomniała numery telefonów do służb ratowniczych.
Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły bezpiecznych wakacji, abyśmy w komplecie spotkali się na początku nowego roku szkolnego.

dzien mamy i taty cz2PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY 

ph. "Wszyscy Polacy to jedna rodzina z sercem biało-czerwonym zabawa się zaczyna"

16 czerwca 2018 r. przedszkolacy, ich rodziny oraz wszyscy pracownicy przedszkola w Pogwizdowie Nowym spędzili na wyjazdowym pikniku w Ośrodku Caritas w Budach Głog. Najpierw, z okazji Dnia Mamy i Taty zaprezentowaliśmy rodzicom przygotowany program artystyczny  a potem bawiliśmy się, integrowaliśmy i odpoczywaliśmy na pikniku.

Przybyłych gości powitała dyrektor pani Krystyna Gnat, która złożyła życzenia, doceniając w nich trud rodzicielstwa. Kilka ciepłych słów do obecnych skierował również dyrektor Ośrodka Caritas ksiądz dr Piotr Potyrała.

 Po czym nastąpiły prezentacje grup: Krasnoludków, Jeżyków i Szaraczków. Występ wywołał na twarzach wszystkich rodziców uśmiech, ponieważ ich pociechy zadały sobie wiele trudu, aby przygotować się do odegrania każdej ze scen.  Były wierszyki i scenki o mamie i tacie, każda z grup przygotowała kilka okolicznościowych piosenek, tańców z rekwizytami. Niejeden rodzic patrzył z rozrzewnieniem i z zachwytem, a czasem i niedowierzaniem na  poczynania swoich pociech. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom laurkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim w gorących uściskach i rodzinnej radości.

Po występach udaliśmy się w plener aby pograć w piłkę, wziąć udział w przygotowanych przez wychowawczynie konkurencjach, zabawach a także malowaniu twarzy. Nie zabrakło również czasu na słodkie „co nie co” i pieczoną kiełbaskę.

Zdjęcia...

Zdjęcia udostępnione przez panią Sabinę Rybkę.


Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.