foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

W ramach obchodów Dnia Dziecka 01.06.2019 r. o godz.18.00 odbył się okolicznościowy Piknik przy Domu Strażaka zorganizowany przez OSP w Pogwizdowie Nowym wraz z myśliwymi. Ponadto 03.06.2019 r. do naszej placówki zawitało MOBILNE PLANETARIUM „MÓJ KOSMOS”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w seansie animowanym, który przedstawił naszą planetę Ziemię, Księżyc orbitujący wokół Ziemi, a także inne planety Układu Słonecznego. Dodatkowo dzieci w bardzo przystępny i ciekawy sposób zapoznały się z pojęciem planetoidy, komety, gwiazdy oraz sondy kosmicznej. Na koniec obejrzały zabawną historię o dinozaurach i śmieszną animację – wyprawę pewnej wiewiórki w kosmos. Tego dnia przedszkolaki z grupy Krasnoludków wykonały kolorowe korony, w których zasiadły do pysznego poczęstunku – truskawek w czekoladzie, a do domu udały się z balonikami. Jeżyki puszczały duże bańki mydlane, wykonały piękne korony a na deser zjadały smaczne lody. Szaraczki otrzymały upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dla najmłodszych był to dzień pełen atrakcji. Ponadto w minionym tygodniu przedszkolaki zapoznały się z prawami i obowiązkami dzieci w Polsce, a także na całym świecie. Uczyły się szacunku dla dzieci niepełnosprawnych czy wyglądających inaczej. Rozmawiały o dostępnych sposobach pomocy dzieciom z biednych rejonów świata.

Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta życzymy mnóstwa uśmiechu każdego dnia, głów pełnych marzeń i wiary w ich realizacje!

Zdjęcia...

biblioteka1Zwrot książek

do Biblioteki Szkolnej,

do dnia 10 czerwca 2019 r.

/ PONIEDZIAŁEK /

Zwrot podręczników do 17.06.2019 r. /poniedziałek / do wychowawców klas.

plakatSLOglogow 01W roku szkolnym 2019/2020 oferta Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim zostanie poszerzona o szkołę zawodową - technikum kształcące w zawodzie technik logistyk. Utworzenie nowej placówki było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy Gminy Głogów Małopolski z firmą Reslogistic Sp. z o.o. S.K. - silną podkarpacką lokalną marką, działająca w sektorze logistyki magazynowej. Nowa placówka, dzięki wsparciu funduszy unijnych otrzymanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach działania 9.4.

Poprawa jakości kształcenia zawodowego, zostanie wyposażona w profesjonalną pracownie logistyki, gospodarki materiałowej oraz komunikacji w języku obcym. Przyszli uczniowie będą mieli możliwość odbywania płatnych staży w zakładzie pracy, tak aby były one „prawdziwą" praktyką – czyli zapoznały uczniów z realiami pracy w branży i z konkretnymi czynnościami zawodowymi. Dodatkowo uczniowie technikum zostaną objęci bezpłatnymi specjalistycznymi szkoleniami oraz warsztatami z zakresu:

1) Szkolenie pn. Praktyczne metody optymalizacji zapasów z zastosowaniem MS Excel

2) Szkolenie pn. Realizacja szkolenia pn. Wykorzystanie Excel w zarządzaniu zapasami

3) Szkolenie pn. Prognozowanie w logistyce

4) Szkolenie pn. Informatyka w magazynowaniu

5) Szkolenie pn. Zarządzanie kosztami logistyki

6) Szkolenie pn. Spedycja i transport w transakcjach krajowych i międzynarodowych

7) Warsztaty pn. Sztuka autoprezentacji i prowadzenia spotkań

8) Warsztaty pn. Kompetencje menedżerskie w logistyce

9) Warsztaty pn. Budowanie marki w branży logistycznej

Ponadto podopieczni nowego technikum będą mieli możliwość uczestnictwa w międzynarodowych targach logistyki, magazynowania i transportu odbywających się w Poznaniu i Sosnowcu. Na najlepszych absolwentów – zgodnie z deklaracjami właścicieli Reslogistic – czekają miejsca pracy?

„Wiem wszystko o Świętym Hubercie”

1 czerwca 2019 roku zapisze się w historii Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym jako jeden z najważniejszych. To dzień uroczystości nadania Szkole Podstawowej imienia Świętego Huberta oraz przekazania i poświęcenia sztandaru. Jednym z działań przygotowujących społeczność szkolną do tego wielkiego wydarzenia było poznanie przez uczniów i wychowanków postaci patrona - św. Huberta oraz historii i tradycji związanych z jego kultem w Polsce i w Europie. Taki właśnie cel miał zorganizowany w szkole konkurs ph.:„Wiem wszystko o Świętym Hubercie”. Do współpracy w jego organizacji  poproszony został Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: plastycznej i wiedzowej. Część plastyczna adresowana była do przedszkolaków i uczniów klas I-III, którzy swoje prace tworzyli wokół tematów „W leśnej kniei” oraz „Sceny z życia św. Huberta”. Uczniowie klas IV- VIII rywalizowali w dwuetapowym konkursie wiedzy o św. Hubercie i znajomości języka łowieckiego. W dniu 24 maja 2019 r. odbył się uroczysty finał tego konkursu. Do udziału w pracach komisji zaproszono pana Adama Orlewskiego - Sekretarza Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie, współpracujących ze szkołą panów: Mieczysława Struzika i Jana Banasia oraz panią Dyrektor Szkoły - Krystynę Gnat. Dobre przygotowanie merytoryczne uczniów nie ułatwiło pracy komisji! Po wielu seriach pytań wyłoniono trójkę zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Iga Nowak, drugie - Lilianna Jagieła a trzecie - Zuzanna Hess. Zaproszeni goście wręczyli nagrody 36 laureatom konkursu plastycznego oraz 12 finalistom konkursu wiedzowego. Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Dorota Kotowicz i Renata Chłanda. Mamy nadzieję, że św. Hubert będzie patronował dalszej współpracy w zakresie edukacji przyrodniczej.

Darz Bór!

Zdjęcia...

Lista laureatów...

Czytaj więcej: Szkolny konkurs "Wiem wszystko o św. Hubercie"

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.