foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

15 października Jeżyki i Szaraczki wybrały się do WDK w Rzeszowie na spektakl „Pocahontas", który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Dzieci zobaczyły na scenie księżniczkę w barwnym kostiumie indiańskim i pięknym piórem w długich włosach. Pacahontas zadziwiła i oczarowała przedszkolaków wdziękiem i ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób na  dogadanie się osób z dwóch różnych światów i kultur. Ciekawe kostiumy, wspaniała scenografia, charakteryzacja, muzyka i efekty świetlne uczyniły widowisko jeszcze wspanialszym. Dzieci z uwagą śledziły perypetie głównych bohaterów. Spektakl ten pokazał najmłodszym widzom, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie a wrażliwość, odwaga, dobre serce i szanowanie przyrody. Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom  wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Po powrocie do przedszkola dzieci długo przeżywały przygody bohaterów. Po obiedzie Szaraczki malowały ilustracje do  bajki o indiańskiej księżniczce. Powstała wspaniała galeria prac plastycznych, którą możemy oglądać na tablicy w przedszkolnym korytarzu.

Zdjęcia...

Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy, za serce …

Dobry wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziemi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, zdobywania. W naszej szkole nie brakuje takich Nauczycieli, którzy w każdym dziecku potrafią dostrzec wyjątkową osobę i zachęcić do rozwijania jego mocnych stron, bo nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze. By wyrazić naszą wdzięczność za trud, poświęcenie, uśmiech na twarzy, wyrozumiałość, słowa pocieszenia, chęć wysłuchania, opiekę, rozwijanie nam skrzydeł oraz ciepło jakie bije od naszych Nauczycieli, rokrocznie organizujemy dla nich uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu chcemy szczególnie uświadomić naszym kochanym Nauczycielom jak bardzo są dla nas ważni. Na tegorocznej akademii uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę nauczycieli. Mogli choć trochę przekonać się jak ciężki to zawód, wymagający wiele cierpliwości. Humorystyczne scenki z rady pedagogicznej rozbawiły publiczność do łez, a uczniom sprawiło wiele satysfakcji, że w tym wyjątkowym dniu mogli sprawić przyjemność wychowawcom. Nie zabrakło podziękowań i życzeń, zarówno od uczniów, jak również od Rady Rodziców. Pragniemy, Drodzy Nauczyciele, by uśmiech gościł na Waszej twarzy oraz życzymy dużo satysfakcji i radości z wykonywanej pracy.

Zdjęcia ...

Samorząd Uczniowski

 

 Finał XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU o tematyce religijnej "RÓŻANIEC" 

   8 października 2018 r. o godzinie 13.00, sala katechetyczna im. św. Jana Pawła II w Rudnej Wielkiej wypełniła się laureatami oraz licznym gronem sympatyków 14. edycji Międzyszkolnego Konkursu ph. Różaniec.

W tym roku przyznano 38 nagród.

  1. Przedszkolacy w trakcie finału przystąpili do prezentacji piosenek o tematyce maryjnej.
  2. Uczniowie klas I-III wraz z rodzinami wykonywali Najpiękniejsze różańce.
  3. Dzieci klas IV-VI prezentacje multimedialne nt: Szczególnej roli Maryi w drodze do Niepodległości.  
  4. Uczniowie klas VII – VIII i III gimnazjum prace plastyczne na temat „Ty co z synem współcierpiałaś"- Matka Boża w tajemnicach różańca. 

Za szczególne zaangażowanie w propagowaniu celów konkursu podziękowanie kierujemy do dzieci, rodziców i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy sponsorom proboszczowi parafii od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej księdzu dr Wacławowi Soplowi oraz Stowarzyszeniu Gminy Głogów Młp. Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziekujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy w kościele w Rudnej Wielkiej.

Zobacz zdjęcia z finału

Ekspozycja prac...

DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA

 8.10.2018 r. grupa Jeżyków wybrała się na wyprawę do biblioteki. Rozpoczeliśmy cykliczne spotkanie w „Klubie Czytusia”. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani. Pierwsza nasza przygoda rozpoczęła się od poznania misiów tych z bajek i nie tylko. Dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece i regułami pożyczania książeczek. Obejrzeli prezentacje, słuchali bajek, brali udział w zabawach, konkursach. Dzieci spędziły wspaniale czas a na koniec każde wypożyczyło książeczkę.

Nasze kolejne spotkanie z książką już niebawem.

Zdjęcia...

ozywicFINAŁ X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „OŻYWIĆ POLA”

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Ożywić pola” została podsumowana. Pod koniec ubiegłego roku szkolnego Komisja Konkursowa wskazała najlepsze szkoły, które 26 września 2018 r. przyjechały do Warszawy, by w siedzibie SGGW wziąć udział w finale „Roku gęgawy”. Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie zorganizował i w pełni zasponsorował wspólny wyjazd dla czterech szkół – laureatów tej edycji z okręgu rzeszowskiego: z Wampierzowa, Ziempniowa, Brzózy Królewskiej i Pogwizdowa Nowego. Zaszczyt reprezentowania naszej szkoły przypadł najaktywniejszym uczennicom: Annie Krzak, Aleksandrze Kubicz, Idze Nowak, Zuzannie Hess, Emilii Nowak, Izabelli Micał, Paulinie Rząsie i Oldze Chłandzie, które do Warszawy udały się pod opieką pań: Renaty Chłandy i Doroty Kotowicz. Było nam niezmiernie miło, że w dniu podsumowania i „zapłaty” za dobrą, owocną pracę w trwającej wyjątkowo długo, bo aż dwa lata edycji, towarzyszyli nam przedstawiciele władz Związku, panowie: Piotr Stanek – Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie, Jerzy Perec – V-ce  Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie, Mieczysław Struzik – główny koordynator programu w okręgu rzeszowskim, Jan Banaś – koordynator programu w naszej szkole, Józef Ciosek – ornitolog, ekspert konkursów wiedzowych, Bogusław Depa – Członek Komisji Kultury oraz nauczyciele – koordynatorzy programu w swoich szkołach. Choć Wielki Finał to z założenia czas podsumowania, to dla nas był on przede wszystkim czasem szczególnego spotkania miłośników przyrody. Mimo, że kolejna edycja programu „Ożywić pola” została zakończona to nie kończą się przecież działania na rzecz przyrody, które na stałe zagościły w programach szkół. Za szczególnie cenne koordynatorzy uznali działania podejmowane we współpracy międzyszkolnej. Wyraziliśmy nadzieję, że jeszcze przed nami niejedne wspólne warsztaty przyrodnicze, lekcje przyrody w terenie prowadzone przez ekspertów oraz spotkania integracyjne. Choć żadnej ze szkół okręgu rzeszowskiego nie udało się uplasować w pierwszej dziesiątce, to zgodnie ze słowami gospodarza gali, pana Mirosław Głogowskiego – ogólnopolskiego koordynatora akcji „Ożywić Pola”, redaktora „Łowca Polskiego” wszyscy finaliści są zwycięzcami!

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.