foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 to Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. "11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Natomiast na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej czytamy „ jubileusz stulecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości jest świętem wszystkich Polaków. […] Przychylając się do życzenia Prezydenta, aby obchody tej szczególnej rocznicy odbywały się „nie tylko w wielkich miastach, nie tylko w Warszawie, nie tylko w parlamencie, nie tylko na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ale żeby odbywały się we wszystkich polskich miastach, miasteczkach, wioskach – wszędzie tam, gdzie mieszkamy, …” w naszej Małej Ojczyźnie, Pogwizdowie Nowym w dn. 29.09.2018r. w ramach Gminnych Obchodów, wspólnie świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie miało miejsce w Remizie Strażackiej, na które przybyli mieszkańcy wsi Pogwizdowa Nowego, okolicznych miejscowości, zaproszeni goście, młodzież naszej Szkoły Podstawowej i wychowankowie przedszkola z ZS w Pogwizdowie Nowym. Uczniowie kl. 7 i kl. 8. przedstawili montaż słowno-muzyczny „Niepodległa”, pod kierunkiem p. M. Pękali, p. T. Flak, i p. J. Wilczyńskiej, a wychowankowie przedszkola pod opieką p. G. Bieniek, p. E. Gaweł- Michałek i p. M. Lis zaprezentowali taniec z szarfami i dostojny polonez. Podczas uroczystości burmistrz Głogowa Małopolskiego p. P. Baj wręczył pamiątkowe medale osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju środowiska lokalnego. Wśród nagrodzonych znalazł się również były kierownik naszej szkolnej placówki p. Tadeusz Bober, który pełnił tę funkcję w latach 1962 – 1991. Gratulujemy, a wszystkim uczestniczącym serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie tego radosnego Jubileuszu.

Zdjęcia...

object1822000261Zaproszenie na finał

XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O TEMATYCE RELIGIJNEJ ph.: RÓŻANIEC

pod patronatem Proboszcza Parafii Rudna Wielka i Burmistrza Głogowa Młp.

Zapraszamy laureatów, opiekunów, rodziców na uroczystość rozdania nagród, która odbędzie się w salce katechetycznej w Rudnej Wielkiej, 8 października 2018 r. o godz. 13.00.

WYNIKI KONKURSU 2018 ...

obchody stulecia pn Obchody 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

 Dnia 29.09.2018 r. w Pogwizdowie Nowym odbyła się uroczystość z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Burmistrz Paweł Baj wręczył okolicznościowe medale osobom, prężnie działającym na rzecz lokalnej społeczności, zaangażowanym w sprawy sołectwa i poświęcającym swój czas na rzecz innych. Uczniowie naszej szkoły i przedszkola przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pań:  Teresy Flak, Małgorzaty Pękali, Jadwigi Wilczyńskiej, Grażyny Bieniek, Magdaleny Lis, Eweliny Michałek-Gaweł.

Bardzo dziękujemy przybyłym gościom.

Zdjęcia...

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

Tak płynęły  życzenia do wszystkich chłopaków  z przedszkola w dniu ich święta. Oj, było to, było: dużo życzeń, prezenciki, buziaczki, wspólne tańce i zabawy. Nawet słodkie co nieco przy wspólnym stole.

Zdjęcia...

bibliotekaWycieczka do Biblioteki Miejskiej w Rzeszowie

Wiek przedszkolny jest szczególnie właściwy dla zainteresowania dzieci światem literatury. Już bardzo małe dzieci z zaciekawieniem oglądają wraz z dorosłymi ilustracje, na których rozpoznają bliskie im elementy rzeczywistości. Starsze dzieci z uwagą słuchają bajek i opowiadań czytanych przez dorosłych. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych przedszkola. W celu realizacji tego zadania Szaraczki i Jeżyki z naszego przedszkola będą w bieżącym roku kontynuować cykliczne zajęcia w Miejskiej Bibliotece przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie.
28 września Szaraczki po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę w Rzeszowie. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania pracy bibliotekarza oraz zwiedzenia pomieszczeń biblioteki. Przypomniały sobie zasady zachowania się w bibliotece. Szaraczki odwiedziły bibliotekę w przededniu Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji pani bibliotekarka przygotowała niespodzianki: Książkę Petera Carnavasa „Pudełko Hanki” oraz prawdziwe PUDEŁKO z niespodziankami. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały krótkiego, prostego, niesamowicie działającego na wyobraźnię opowiadania z przepięknymi ilustracjami jego autorstwa, losowały z PUDEKA Hanki piłeczki z pytaniami dotyczącymi wysłuchanego opowiadania i starały się wyczerpująco odpowiedzieć na wylosowane pytanie. A jedno z nich brzmiało: Czy, żeby znaleźć przyjaciela trzeba mu ofiarować prezenty? Na koniec każde z dzieci wybrało sobie książkę do czytania w domu. W nagrodę za piękne zachowanie pani bibliotekarka wręczyła Szaraczkom soki jabłkowe. Dodatkową atrakcją był spacer po osiedlu i zabawa na osiedlowym placu zabaw. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.