foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Od 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione uchwałą sejmu. Najważniejsze jest aby w tym dniu dostarczać najmłodszym wiele radości. W naszym przedszkolu świętowanie rozpoczęło się od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. W grupie Krasnoludków tego dnia odbył się „Bal przedszkolaka”. Dzieci w kolorowych opaskach z czapeczkami krasnoludków wspólnie śpiewały, grały grzechotkami, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, tańczyły przy znanych piosenkach w parach, w kółeczku, a także indywidualnie. W grupie Jeżyków odbyły się zawody sportowe. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach. Grupa Szaraczków rozwiązywała „Test Przedszkolaka”. Zadania zostały ukryte w różnych miejscach. Za każde wykonane zadanie przedszkolaki otrzymywały punkty, potwierdzające fakt bycia prawdziwym przedszkolakiem. Dzieci przypominały zasady obowiązujące w grupie, pokonywały tor przeszkód, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, śpiewały piosenki, rozpoznawały smaki różnych owoców i warzyw. Za wykonanie wszystkich zadań każdy przedszkolak otrzymał medal „Wzorowego przedszkolaka” i kolorowy balonik. Następnie grupa Szaraczków wykonała opaski z uszami, a grupa Jeżyków z kolorowymi jeżykami, po czym obie grupy udały się na przemarsz ulicami naszej miejscowości. Dzień Przedszkolaka to święto, które ma na celu popularyzować nowoczesne wychowanie na etapie przedszkolnym, promocję dumy z bycia przedszkolakiem i radości wśród dzieci; oraz integrację przedszkoli i środowisk wpływających na funkcjonowanie przedszkoli. Ma również uczyć nabywania przez dzieci postaw zgodnych z przyjętymi zasadami zachowania w miejscach użyteczności publicznej a przede wszystkim, ma dostarczać dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Zdjęcia - Krasnoludki...

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Szaraczki...

 

autochodzikNAWET MAŁE PRZEDSZKOLAKI ZNAJĄ DROGOWE ZNAKI!

W naszym przedszkolu 19.09.2018 r. wszystkie przedszkolaki przypomniały sobie znaki drogowe, zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Bardzo pomocny był „Autochodzik” dużogabarytowy zestaw do zabaw komunikacyjnych, którym dzieci były zachwycone. Każdy przedszkolak mógł sam zostać kierowcą i poruszać się po przygotowanej trasie.  Potem dzieci sprawdziły swoje wiadomości podczas spaceru po okolicy. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Na chodniku przystań bokiem,
Popatrz w lewo bystrym wzrokiem,
Skieruj w prawo wzrok sokoli,
Znów na lewo spójrz powoli
Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.

Zdjęcia...

 angINSTA.LING I UCZĘ SIĘ SŁÓWEK W MIG

Wielogodzinna nauka rozpoczęta dopiero dzień przed sprawdzianem nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników, najlepsze rezultaty daje systematyczna praca. Nauka z platformą instaling to maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy, a dzięki formie quizu nauka staje się przyjemnością. Więc nie zwlekaj, zgłoś się do nauczyciela języka angielskiego, aby wziąć udział w XI Edycji Programu Insta.Ling.

(Więcej informacji na stronie www.instaling.pl )

bezpieczna droga„Bezpieczna droga do szkoły”- zajęcia w miasteczku ruchu drogowego

17 września 2018 r. najstarsza grupa przedszkolaków oraz uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w szkoleniu z zakresu przepisów ruchu drogowego, które zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji w miasteczku ruchu drogowego w Głogowie Młp. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie zasady poruszania się po drodze pieszych i pojazdów, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz pogłębiły znajomość znaków drogowych. Po części szkoleniowej na wszystkich czekało niezwykłe spotkanie z ILDUREM- psem policyjnym i jego przewodnikiem. Dzieci dowiedziały się, na czym polega jego praca w Policji, jak się go szkoli i jakie dostaje nagrody za dobrze wykonane zadanie. Duże zainteresowanie i podziw wywołał widok konnego patrolu. Z wielkim zaciekawieniem słuchały, w jaki sposób te zwierzęta pomagają policjantom w zachowaniu porządku, np. na meczach piłkarskich. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli okazję dotknąć i pogłaskać konia. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie samochodów policyjnych, a także usiąść za kierownicą policyjnego quada, który ku zdziwieniu chłopców- może osiągać prędkość nawet do 90 km/h. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty. Po powrocie do szkoły na pierwszaków czekała jeszcze jedna niespodzianka - odblaski z Niestraszkiem ufundowane przez PZU w ramach akcji „Odblaski”.

Zdjęcia...

spwktakl graW dniu 13. września 2018r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej udali się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt.”Gra”. Jego bohaterka, mała dziewczynka postanawia sama wrócić ze szkoły do domu. Spacer jest początkiem całej serii niezwykłych, a czasem strasznych i niebezpiecznych wydarzeń. Pomimo przestróg rodziców, nie tylko zaczyna rozmowę z nieznajomym, ale także daje się wciągnąć w świat tajemniczej gry. Wkrótce przekonuje się, że została w niej uwięziona. Jedynym sposobem na powrót do domu jest ukończenie rozgrywki. Jednak aby tego dokonać, należy doskonale opanować zasady gry. W jej trakcie bohaterka poznaje, jakie mogą być skutki niepodporządkowania się im, np. nagłe wtargnięcie na jezdnię, czy wejście na pasy na czerwonym świetle. Na szczęście udaje jej się przejść całą planszę i wraca do domu. Ten interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczyli się mali widzowie. Ciekawa scenografia, lalki, kostiumy, a przede wszystkim doskonała i pełna ekspresji gra aktorów podobały się publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami.

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.