foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

UCHWALENIE KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA 1791 R.

 Wszyscy uczniowie naszej szkoły, 30 kwietnia b.r. uczestniczyli w spotkaniu na temat UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791 r. - jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu. Spotkanie miało charakter prelekcji prowadzonej przez p. Teresę Flak, nauczyciela historii. Dzieci w przystępny, zrozumiały sposób dowiedziały się co to jest konstytucja, poznały głównych twórców majowej konstytucji oraz jak doszło do jej zaprzysiężenia. Podczas wykładu, wspieranego prezentacją multimedialną, dzieci miały możliwość uczestniczenia w obradach Sejmu Czteroletniego i wspólnego przeżywania tego doniosłego wydarzenia, Nie mogło zabraknąć symbolicznej interpretacji obrazu Konstytucja 3 Maja 1791 roku”, mistrza J. Matejki. Omówione zostały najważniejsze postulaty Ustawy Rządowej i jej znaczenia jako symbolu dążeń narodu w walce o niepodległość, symbolu tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Dowiedzieliśmy się i dumni jesteśmy z tego, że Konstytucja 3. Maja to jeden z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, która w 2014 roku została wpisana na listę krajową programu UNESCO „Pamięć Świata”. Był także czas na refleksje, wspomnienia; jak na przestrzeni kilkunastu lat nasi wychowankowie świętowali ten piękny dzień.

W spotkaniu przypomniano również, że w dniu 3 maja przypada Dzień Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, w dniu 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a 1-go maja Święto Pracy czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz 15-tą Rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Niech więc te majowe święta będą okazją do radosnego, rodzinnego świętowania.

Zdjęcia...

 Do czego służy strażackie ubranie specjalne?

   Z takim i wielu innymi pytaniami musieli zmierzyć się 26 kwietnia, w Komendzie Miejskiej PSP w Rzeszowie uczestnicy etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"  Konrad Kozdrański, Zuzanna Hess i Szymon Korczak. Turniej rozgrywano w trzech grupach wiekowych. Tym razem część pisemna nie okazała się  przysłowiową "pestką" wręcz przeciwnie stanowiła niemałe wyzwanie wiedzowe. Jednak Konrad, Zuzanna i Szymon pokazali swoje umiejętności i cała trójka napisała test pomyślnie plasując się w trójce szczęśliwców zakwalifikowanych do etapu ustnego, decydującego. I tak Konrad Kozdrański po odpowiedzi ustnej po raz czwarty zdobył tytuł MISTRZA POWIATU tym razem w wyższej kategorii klasy 7,8 i gimnazjum a Zuzanna Hess zajęła MIEJSCE DRUGIE. W kategorii szkoły podstawowe Szymon Korczak również uplasował się na DRUGIM MIEJSCU. Laureaci turnieju, którzy zajęli miejsca od I do III uhonorowani zostali dyplomami, statuetkami i nagrodami.

Pracami turnieju kierował Prezes Powiatowy ZOSP RP druh Jan Kucaj a wspierał go Komendant Miejski PSP bryg. Tomasz Baran. Konrad Kozdrański uczeń klasy VII jako zdobywca I MIEJSCA, 17 maja w Rozwienicy k. Jarosławia będzie reprezentować powiat rzeszowski na etapie wojewódzkim. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki. Zdjęcia...
otwp powiat

Zdjęcia...

Informacja dla rodziców

Dnia 17.04.2019 r. otrzymałam informację:

"Zarząd Oddziału ZNP w Głogowie Małopolskim na wniosek Komitetów Strajkowych zawiesił strajk w dniach 18, 19 oraz 23 kwietnia 2019 r."

Dyrektor Zespołu Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Krystyna Gnat

INFORMACJA

W związku z kontynuacją akcji strajkowej od poniedziałku 15.04.2019 r. będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla przedszkolaków i uczniów, którym rodzice ze względu na czas pracy nie mogą zapewnić opieki.

Od czwartku 18.04.2019 r. do 23.04.2019 r. uczniowie szkoły podstawowej korzystają z wiosennej przerwy świątecznej zgodnie z rozporządzeniem: § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

 

W dniach 15.04.2019 r. – 17.04.2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty

  1. język polski15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00 (czas trwania 120 min.)
  2. matematyka 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00 (czas trwania 100 min.)
  3. język angielski17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00 (czas trwania 90 min.)

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).

Dodatkowo na egzaminie z matematyki - linijkę.

Proszę wszystkich uczniów o przybycie do szkoły o godz. 8.15, proszę nie zapomnieć legitymacji szkolnych.

Z poważaniem
Krystyna Gnat
Dyrektor Zespołu Szkół
w Pogwizdowie Nowym

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.