foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

W świecie dziecięcej poezji

W piątek 22 marca Szaraczki po raz kolejny miały przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej na temat poezji. Chętne dzieci czytały wiersze Jana Brzechwy, wspólnie wymyślały rymy. Wysłuchały wiersza poetki Urszuli Kozłowskiej pt. „Wielkie pranie”, wspaniale bawiły się podczas zabawy z elementem współzawodnictwa „ Wieszamy pranie”. Głośne czytanie poezji to mile spędzony z dzieckiem czas a także rozwijanie wyobraźni i wzbogacanie słownictwa.

Zdjęcia...

Szkolne Eliminacje OTWP

 29 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP). Do turnieju przygotowywało się 15 uczniów w dwóch kategoriach,  Etap szkolny polegał na napisaniu testu z wiedzy pożarniczej. Do etapu gminnego z liczbą punktów 27 na 30 możliwych zakwalifikował się Szymon Korczak zwycięzca kategorii pierwszej oraz Konrad Kozdrański (29/30) zwycięzca kategorii drugiej. Natomiast pięcioro uczniów Kornelia Kozdrańska (25/30), Dawid Pękala (23/30), Kamil Skała (21/30) i Zuzanna Hess (28/30) z Anną Krzak ((22/30) zyskało kwalifikację poprzez postanowienie regulaminu o promowaniu 5 uczestników ze wszystkich szkół z najlepszą punktacją testu w każdej kategorii. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie gminnym, który odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. Młodych adeptów pożarnictwa do turnieju wiedzy przygotowywała pani M. Zięba.

Zdjęcia...

Przedszkolaki na spektaklu pt. „Wystarczy być” w Teatrze Maska

27.03.2019 r. grupa Szaraczków i Krasnoludków wybrała się do Teatru Maska na spektakl pt. „Wystarczy być”. Olbrzymia widownia i scena zrobiły na małych przedszkolakach wielkie wrażenie. Lekki strach i zaciekawienie towarzyszyły im aż do rozpoczęcia spektaklu. Dla Krasnoludków była to pierwsza wizyta w Teatrze Maska. „Wystarczy być” jest to opowieść o bezinteresownej przyjaźni, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ponadto mówi o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie - Wiewiórka, Mrówka, Słoń i Żółw próbują zmierzyć się ze swoimi pragnieniami i dowiedzieć się, co w ich życiu jest najważniejsze, i co im daje radość. Barwna scenografia, wspaniałe kostiumy, oprawa muzyczna zachwyciły małych widzów. Przedszkolaki pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy powróciły do przedszkola.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Drogi Rodzicu, zabieraj częściej swoje dziecko do teatru. Teatr uwalnia w nim skrywane uczucia, emocje, pełni rolę terapeutyczną, daje rozrywkę, rozwija wyobraźnię. A jeżeli poczujesz tam znudzenie spektaklem dla dzieci, skieruj swój wzrok na twarz twojego dziecka a zobaczysz jego prawdziwą radość i fascynującą grę emocji.

Zdjęcia...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - HISTORIA KROPELKI WODY

Rzadko zdajemy sobie sprawę jak ważna jest woda w życiu każdego z nas. Trudno się dziwić, bowiem jest dostępna na wyciągnięcie ręki. W ciągu ostatnich 30 lat wykorzystywanie wody bardzo szybko wzrosło. Główną przyczyną wzrostu zapotrzebowania na wodę jest wciąż wzrastająca ilość używanych zmywarek, pralek, urządzeń nawadniających ogródki. Jednak wodne zasoby nie są równomiernie rozmieszczone na Ziemi. Są kraje gdzie kropla wody jest bezcenna i nie ma mowy o jej marnotrawstwie. Konkurs Historia kropelki wody, który odbył się w naszej szkole, miał na celu uświadomienie dzieciom, jak wielką rolę odgrywa woda, jak racjonalnie należy ją wykorzystywać oraz jak niewielkie są jej zasoby w stosunku do potrzeb. Adresatami były wszystkie klasy. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie rysunku lub plakatu promującego wodę. Dzieci wykazały się kreatywnością w tworzeniu prac plastycznych, a zwycięzcami zostali:
I miejsce: Laura Weselak (kl. II), Aleksandra Kogut (kl. III)
II miejsce: Katarzyna Kielar (kl. I), Aleksandra Krzak (kl. III)
III miejsce: Milena Towarnicka (kl. III), Mikołaj Dyga (kl. III)
Uczniowie klas IV-VIII brali udział w Wielkim Teście, który zawierał 20 pytań. Między zawodnikami toczyła się zacięta walka, wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, a nagrodzeni zostali:
I miejsce: Anna Krzak (kl. VIII), Izabella Micał (kl. VIII).
II miejsce: Olga Chłanda (kl. VII)
III miejsce Zuzanna Hess (kl. VIII), Konrad Kozdrański (kl. VII).
Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że konkurs wniósł bardzo dużo do świadomości naszych uczestników.

Zdjęcia...

rekolekcje”NAPEŁNIENI I UMODNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”
                REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów kl. VII – VIII SP i Gimnazjum w parafii RUDNA WIELKA
ŚRODA (27 marca)
Temat dnia: „Duch Święty i Jego dary”
 9.00 – 9.45 – Nabożeństwo Słowa
10.00 – 10.45 – Pantomima  /Dom JPII/
10.45 – 11.00 – Przygotowanie do Eucharystii - śpiew
11.00 – 12.00 – Eucharystia /wspólnie SP i Gimnazjum/
CZWARTEK (28 marca)
Temat dnia: „Owoce życia według Ducha”
9.00 – 9.45 – Konferencja  /Dom JPII/
10.00 – 10.45 – Droga krzyżowa.
10.45 – 11.00 – Przygotowanie do Eucharystii.
11.00 – 12.00 – Eucharystia /wspólnie SP i Gimnazjum/
PIĄTEK  (29 marca – tylko dla ZS Pogwizdów Nowy i SP Rudna Mała)
Temat dnia: „Wspólnota miejscem jedności działania Ducha”
9.00 – 10.30 – Film oraz pogadanka - Klasy: V - VIII  - duża sala  - /Dom JPII /
10.45 – 11.30 – Droga krzyżowa
REKOLEKCJE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH SĄ OD KLASY III. DZIECI MŁODSZE MAJĄ ZAJĘCIA W SZKOLE WEDŁUG PODZIAŁU GODZIN
                 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów kl. III – VI SP w parafii RUDNA WIELKA
ŚRODA (27 marca)
Temat dnia: „Duch Święty i Jego dary”
9.00 – 9.45 –Pantomima  /Dom JPII/
10.00 – 10.45 – Nabożeństwo Słowa
10.45 – 11.00 – Przygotowanie do Eucharystii - śpiew
11.00 – 12.00 – Eucharystia /wspólnie SP i Gimnazjum/
CZWARTEK (28 marca)
Temat dnia: „Owoce życia według Ducha”
9.00 – 9.45 – Droga krzyżowa.
10.00 – 10.45 – Konferencja  /Dom JPII/
10.45 – 11.00 – Przygotowanie do Eucharystii.
11.00 – 12.00 – Eucharystia /wspólnie SP i Gimnazjum/
PIĄTEK  (29 marca – tylko dla ZS Pogwizdów Nowy i SP Rudna Mała)
Temat dnia: „Wspólnota miejscem jedności działania Ducha”
9.00 – 10.30 – Film oraz pogadanka z konkursami -  Klasy: III i IV SP – mała sala   /Dom JPII /
10.45 – 11.30 – Droga krzyżowa.

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.