foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

dzien kobiet

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ..

Dzień Kobiet to święto, którego datę powinien pamiętać każdy mężczyzna obudzony w środku nocy. To jedno z ważniejszych świąt w roku, bo jakże dziwny byłby świat bez nas Kobietek. Dzięki nam, Wam Panowie żyje się lepiej, każdy dzień w szkole jest piękniejszy, łatwiejszy, a wręcz uroczy. Nasze gustowne stroje ożywiają nudne szkolne korytarze, nasze głosy osładzają każdą potyczkę słowną, nasze bujne fryzury przysłaniają Was przed nauczycielskim okiem…zwłaszcza podczas sprawdzianów. Ileż nam zawdzięczacie nasi szkolni Mężczyźni? … nikt tego nie zliczy!!! Jednak rokrocznie 8 marca stajecie na wysokości zadania, składając nam życzenia, kwiaty, upominki. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczne, DZIĘKUJEMY… i mamy propozycję, niech Dzień Kobiet będzie w naszej szkole każdego dnia… albo chociaż raz w tygodniu!

Z okazji Dnia Mężczyzny życzymy naszym szkolnym Mężczyznom, tym dużym i tym małym wszystkiego najlepszego!

Zdjęcia...

Kobiety SU

Iga, Paulina, Zuzia, Julka, Wiktoria, Natalka, Lena, Ola, Lilka, Flawia, Eliza, Klaudia, Jowita

Rozpoczął się marzec, więc do końca roku coraz bliżej.

Dobrze wiedzą o tym uczniowie klasy VIII, gdyż to przed nimi wybór nowej szkoły średniej.

W piątek, tj. 1 marca do nasze placówki przyjechały nauczycielki Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie.

Przedstawiły szeroką ofertę kierunków w technikum jak i w Branżowej Szkole I stopnia. Młodzież z klasy VII i VIII miała możliwość zadawania pytań, rozwiązywania wątpliwości. Niektórzy pomału dokonywali wyboru.

Tydzień później w tym samym składzie pod opieką wychowawczyń D. Kotowicz i M. Pękali udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim. Tam, na sali gimnastycznej, stoiska miały szkoły średnie z Rzeszowa i okolic. Prawie dwie godziny można było zbierać informacje na temat ciekawych, innowacyjnych kierunków. Uczniowie zaopatrzeni w foldery i ulotki mieli co analizować po powrocie do domu.

To przed nimi najtrudniejsza decyzja.

Zdjęcia...

Dnia 6.03.2019 odwiedził nasze przedszkole teatrzyk Zielony melonik z przedstawieniem pt:"Krótkie nogi". Królewicz, główny bohater bajki miał dość wypełniania królewskich obowiązków i postanowił pójść na wagary. Do tego pomysłu namawiali go tez koledzy m. in. małpka. Królewicz obiecał, że pójdzie do szkoły jednak za namową kolegów poszedł na wagary. Skłamał, bo myślał, że nikt się nie dowie. Okazało sie jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda wyszła na jaw. Królewicz przeprosił, że źle zrobił i obiecał, że nie będzie więcej kłamać. Dzieci dowiedziały się,że nie trzeba ulegać namowom kolegów, oraz że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda zawsze wypłynie na wierzch. Na koniec przedstawienia dzieci nauczyły się piosenki o kłamstwie:
"Krótkie nogi, krótkie nogi, krótkie nogi kłamstwo ma,
krótkie nogi, krótkie nogi, krótkie nogi kłamstwo ci niewiele da."

SPOTKANIE Z NITROGENIUSZEM pt. „SUCHY LÓD”

28.02.2019 r. po raz kolejny przedszkolaki zostały wprowadzone w świat eksperymentów. Tym razem głównym bohaterem spotkania był suchy lód czyli dwutlenek węgla w stałym stanie skupienia, który należy do grupy bardzo efektownych substancji w kategorii efektowne eksperymenty. Dzieci dowiedziały się na czym polega proces sublimacji, a także co to jest bagietka i cylinder miarowy. Były również trudne słowa jak fenoloftaleina czy błękit bromotymolowy. Przedszkolaki odkryły dlaczego kapusta czerwona choć jest fioletowa, zwana jest czerwoną. Obserwowały jak woda zmienia kolory pod wpływem różnych substancji takich jak sok z czerwonej kapusty, syrop malinowy, fenoloftaleina, błękit bromotymolowy, ocet i substancja zasadowa, a także co dzieje się po dodaniu suchego lodu. Dzieci próbowały wymieszać ciecze o różnej gęstości, jednak pomimo starań nie udało się tego dokonać. Na koniec miało miejsce wielkie widowisko, sublimacja suchego lodu w gorącej wodzie, które wzbudziło ogromne zainteresowanie u przedszkolaków. Przygoda ze suchym lodem była bardzo emocjonująca oraz pełna wrażeń. Bardzo dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.