foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM W PRZEDSZKOLU

SZCZOTKO, SZCZOTKO HEJ SZCZOTECZKO OOO

ZATAŃCZ Z NAMI, TAŃCZ W KÓŁECZKO OOO

W PRAWO, W LEWO, W LEWO, PRAWO OOO

PO JEDZENIU KRĘĆ SIĘ ŻWAWO OOO.

25.02.2019 r. grupa Krasnoludków gościła tatę Hani, który jest stomatologiem. Panu Januszowi towarzyszyła Pani Milena - higienistka stomatologiczna oraz Pani Małgorzata z Centrum Profilaktyki i Wybielania Zębów „Smile&more”. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie i wyjaśnili przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Dzieci poznały prawidłową technikę czyszczenia zębów oraz dowiedziały się, że szczoteczkę do zębów należy wymieniać co 3 miesiące. Wspólnie zastanawiały się, jaki rodzaj pożywienia jest dobry dla ich zdrowia. Przedszkolaki poznały także różne rodzaje aparatów ortodontycznych. Ponadto brały udział w dyskusji zadając wiele pytań. Dowiedziały się również, że każde dziecko, które chce mieć zdrowe zęby powinno regularnie odwiedzać stomatologa. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki i dyplomy, za które serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy Pani Milenie i Pani Małgorzacie z Centrum Profilaktyki i Wybielania Zębów „Smile&more” oraz Panu Januszowi za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.

Więcej w galerii...

Dnia 27.02.2019 r. grupa II pojechała na kolejne spotkanie do biblioteki. Tym razem tematem spotkania był kot, ponieważ 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Na początku spotkania przedszkolaki nadawały imiona kotom. Następnie wysłuchały ciekawych wiadomości o kotach. Dowiedziały się jak je  należy pielęgnować i dbać o nie. Zapoznały się z różnymi rasami kotów. Oglądały  bajki o kotach. Dzieci brały udział w zawodach  polegających  na złapaniu papierowej myszy. Pozostałe dzieci gorąco dopingowały kolegów. Wysłuchały bajki pt:"Kot w butach". Na koniec spotkania wypożyczyły książki. Wyjazd wszystkim się podobał i czekamy na następne spotkanie w bibliotece.

Zdjęcia...

dok ptakowPOMAGAMY PTAKOM PRZTRWAĆ ZIMĘ

 "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."

Św. Franciszek z Asyżu

Pomaganie jest nieodłączna potrzebą prawie każdego człowieka, a już na pewno każdego ucznia naszej szkoły. Pomagają zawsze i chętnie! Pomagają z potrzeby serca! Pomagają, bo tak wspaniale ich wychowano, przekazano im, że każde stworzenie jest ważne! Świetliczaki zawsze chętnie biorą udział w różnych akcjach. Klasa V również z radością przyłączyła się do akcji Pomagamy ptakom przetrwać zimę. Tak dużo karmników jest na terenie placu szkolnego, a jak się okazuje i nie mniej rąk chętnych do wypełnienia ich przysmakami dla skrzydlatych. Zarówno wychowankowie świetlicy, jak i uczniowie klasy V z różnych ziaren, płatków, kasz, suszonych owoców przyniesionych z domu sporządzili ziarniste kulki. Gdy przysmaki odpowiednio stężały, uczniowie regularnie podrzucali je ptakom. Jesteśmy przekonani, że smakowały naszym skrzydlatym przyjaciołom, bowiem znikały w okamgnieniu.

Zdjęcia...

Człowiek o tyle jest wielki

O ile chroni stworzenia słabsze od siebie”

 Zakończyła się akcja zorganizowana przez uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą Małgorzatą Pękalą zbiórki na rzecz Schroniska dla zwierząt ”Kundelek”. Ponad dwa tygodnie wszyscy wychowankowie szkoły i przedszkola przynosili karmę dla kotów i psów, żwirek, przysmaki i nawet znalazły się zabawki. W czasie ferii pani Małgorzata Pękala zawiozła wszystkie dary do schroniska. Tam z wielką radością zostały przyjęte prezenty. Cieszy fakt, że w schronisku jest rekordowo mała liczba zwierzaków. Mimo tych dobrych wieści nadal będziemy wspierać zwierzaki.

Zdjęcia...

…Święty Walenty chodzi zawsze uśmiechnięty…’’

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstał tak wyjątkowy dzień. Były zachęcane do okazywania uprzejmości, uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie podczas licznych konkursów i zabaw, tańców. Dzieci wykonały dla swoich „walentynek” przepiękne laurki. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.