foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

9UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY „TRZYMALI FORMĘ” PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY!

 „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz” ─ tak zachwalał zdrowie Jan Kochanowski. Coraz częściej mówi się o zdrowym stylu życia, trzymaniu formy, można nawet stwierdzić, że panuje wręcz moda na zdrowy styl życia. W naszej szkole owa moda trwa od dawna, uczniowie uczestniczą w licznych programach, projektach dotyczących zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. W tym roku szkolnym głównie klasa V wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!" współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Poprzez projekt zachęcaliśmy uczniów do dokonywania właściwych żywieniowych wyborów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Do realizacji zaplanowanych zadań włączyli się również uczniowie klasy IV, VI  i VIII, jak również dzieci uczęszczające na świetlicę.

Czytaj więcej: Uczniowie naszej szkoły „trzymali formę” przez cały rok!

Na wakacje wyruszymy z kartą rowerową

Po całorocznym przygotowaniu i zdaniu części teoretycznej, dziesięciu uczniów klasy IV przystąpiło w dniu 11 czerwca do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego w Głogowie Małopolskim. Egzamin przeprowadziły panie Teresa Flak i Dorota Kotowicz, a nadzorowali go: policjantka - sierż. Magdalena Biela i policjant - st. sierż. Damian Inglot. Uczniowie udowodnili, że potrafią zgodnie z przepisami poruszać się po drogach. Cała dziesiątka cieszyła się ze zdanego egzaminu. W ostatnim dniu roku szkolnego odbiorą swoje pierwsze „prawo jazdy” - kartę rowerową. Życzymy bezpiecznej jazdy!

Zdjęcia...

FESTIWAL FILMOWY KINOLUB

Nasi uczniowie z klasy IV, V i VI po raz kolejny uczestniczyli w festiwalu filmowym Kinolub, który umożliwia dzieciom zapoznanie się z wartościowymi międzynarodowymi produkcjami i dzięki temu pozwala im kształtować swój filmowy gust. Projekcje dla przybyłych młodych widzów odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny, a program filmowy bardzo bogaty. Trzeba również zaznaczyć, że część filmów była prezentowana i nagradzana na międzynarodowych festiwalach. Pasmo filmów krótkometrażowych, które nasi wychowankowie mieli okazję oglądnąć zatytułowane było „Dookoła świata”. W ciągu 80 minut uczniowie przenieśli się w różne zakątki świata do Włoch, Libanu, Francji, Tajwanu, USA, Izraela, Meksyku i Turcji. Bohaterami wszystkich sześciu filmów są dzieci, które niezależnie od tego gdzie się znajdują i jak żyją mają takie same pragnienia, potrzebują przyjaźni i miłości. Bardzo różne filmowe spojrzenie na ciekawe kwestie, tak często nurtujące młodego człowieka, jak również różnorodność kulturowa bohaterów, będą z pewnością ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczniów, którzy mieli okazję uczestniczyć w festiwalu filmowym.

Zdjęcia...

W dniu 30 maja 2019 r. na Orliku w Głogowie Młp. odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną. Drużyna naszych chłopców wywalczyła sobie II miejsce! Skład drużyny: Fabian Sarna, Paweł Drzał, Jakub Kawa, Marcin Kiełboń, Szymon Jasion, Hubert Radziwiński, Nikodem Kazimierski i Dominik Rzucek. Gratulujemy wyniku!!!

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.