foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Przedszkolaki dokarmiają ptaki


Styczeń w tym roku dla ptaków jest bardzo ciężki. Ze względu na silny mróz i dużo śniegu ptaki mają problem ze znalezieniem pokarmu. Wszystkie przedszkolaki dbają więc o uzupełnianie karmników ptasimi przysmakami.

Zdjęcia...

babciaMieć babcię to szczęście. Mieć babcię i dziadka to szczęście podwójne! Tradycja mówi, że dziadek i babcia to są korzenie rodzinne. Ich obecność jest nie do przecenienia w życiu rodziny. To najczulsze osoby kochające swoje wnuki, dające im poczucie bezwarunkowej miłości. Dziadkowie i dzieci wzajemnie się potrzebują. Wnuki dają poczucie spełnienia, radość i szczęście.

Babciu, Dziadku – dobrze, że jesteście!

Dając wyrazy miłości, szacunku i podziwu podopieczni przedszkola w Pogwizdowie Nowym, pod opieką swoich pań, przygotowali 22 stycznia 2019 r. przepiękny i rozczulający program. Najpierw Szaraczki i Krasnoludki przedstawiły piękną, wzruszającą historię Bożego Narodzenia, mimo iż przez wszystkich doskonale znaną, ale potrafiącą po raz kolejny poruszyć nasze serca. Później najmłodsi, z właściwą sobie wrażliwością i subtelnością mówili wierszyki, a po nich Jeżyki wspaniale zatańczyły i zaśpiewały dla babć i dziadków. Przedszkolaki nie zapomniały jeszcze o złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie przygotowanych upominków. Później babcie i dziadkowie spotkali się przy herbatce i ciastku aby porozmawiać o swoich ukochanych wnuczętach.

Zdjęcia...

Przedszkolne jasełka

Widowiskowe, wzruszające i pełne emocji - te słowa chyba najlepiej opisują jasełka, które przygotowali wychowankowie Przedszkola w Pogwizdowie Nowym. Premiera jasełek odbyła się 20 stycznia 2019 r. w Domu Parafialnym św. Jana Pawła II w Rudnej Wielkiej. Świąteczne przedstawienie miało tradycyjną formę. Dzieci w pięknych strojach wcieliły się w postacie Świętej Rodziny, aniołów, diabełka, pastuszków, owieczek oraz Heroda, dworzan i trzech króli. Atmosferę dopełniały piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci.

Widzowie zgotowali młodym artystom długie owacje. A pani dyrektor Krystyna Gnat i ksiądz wikary Rafał Tęcza podziękowali wszystkim aktorom, reżyserom za to, że zaprowadzili widzów do groty betlejemskiej, ukazali dzisiejszą wartość Bożego Narodzenia, zapalili w sercach światełko nadziei i pewności, że to kruche szczęście Bóg złożył w nasze ręce i my je powinniśmy chronić w sobie i wokół siebie. 

Zdjęcia...

Wyjazd Jeżyków i Szaraczków na spektakl Królewna Śnieżka

14 stycznia w poniedziałek dane nam było oglądać przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Od początku spektaklu panowała magiczna atmosfera, pełna efektów świetlnych i wspaniałej muzyki. Aktorzy grali z dużym wyczuciem, ani przez moment nie pozwolili dzieciom nudzić się, włączając ich do wspólnej zabawy. Swoje umiejętności aktorskie z wielkim zapałem prezentował na scenie nasz kolega Szymon. Całości przedstawienia towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, piękne kostiumy i bajkowa scenografia. Widowisko dostarczyło widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych i radości, w przystępny sposób przekazało dzieciom wartości uniwersalne takie jak odwaga, mądrość, miłość i dominację dobra nad złem. Dzieci wróciły do przedszkola pełne niezapomnianych wrażeń. Ich odczucia zostały zapisane w rysunkach. Zapraszamy do przedszkolnej galerii.

Szaraczki – wyjazd do biblioteki

18 stycznia pojechaliśmy do Biblioteki Miejskiej w Rzeszowie. Tym razem tematem spotkania była Kolorowa zima. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat zimy, nazywały miesiące zimowe i wydarzenia, które są charakterystyczne dla tych miesięcy. Wysłuchały wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. „Kolorowy śnieg”. Oglądając prezentację multimedialną rozpoznawały i nazywały zimowe dyscypliny sportowe. Utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się  podczas zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Chętnie odgadywały zagadki na temat zimy i uczestniczyły w zabawie Klanzy, rzucając śnieżkami do celu. Na zakończenie zajęć dzieci wypożyczyły książki do domu.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.