foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Bogatym nie jest ten kto posiada,

lecz ten kto daje”.

Jan Paweł II

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do XIX ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja ta wpisała się na stałe w kalendarz działań szkolonego wolontariatu. Uczniowie szczególnie z najmłodszych klas oraz oddziałów przedszkolnych chętnie angażują się w akcję.

W tym roku udało się zebrać 209, 16 zł !

Oto rozliczenie końcowe:

1 gr – 1538

2 gr – 838

5 gr - 702

10 gr – 177

20 gr – 109

50 gr – 41

1 zł – 38

2 zł – 17

5 zł - 2

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywne uczestnictwo i poparcie tak szczytnej akcji i zapraszamy do udziału za rok. Zdjęcia...

EKSPERYMENTY Z WODĄ

 „Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam,

Pozwól mi działać a zrozumiem!...”

Konfucjusz

 W dniu 07.01.2019 r. nasze przedszkolaki zgłębiały tajniki wody. Z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Dzieci między innymi badały co tonie, a co pływa; co się w wodzie rozpuszcza, a co nie. Mali badacze sprawdzali także, w którym naczyniu jest najwięcej wody, a w którym najmniej. Dzieci dowiedziały się również czym jest napięcie powierzchniowe i że woda ma „skorupę”. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych mieszkań, a także podawały powody dlaczego wodę należy oszczędzać. Doświadczenia przyczyniły się do podjęcia działań związanych z oszczędzaniem wody nie tylko w przedszkolu, ale i w domu. Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom. Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu!

Zdjęcia...

szachyWiedza kluczem do sukcesu

Słynny amerykański wynalazca Thomas Edison, mający na koncie ponad tysiąc patentów, powiedział: „Geniusz to dziewięćdziesiąt dziewięć procent ciężkiej pracy i jeden procent talentu.” Zainspirowani jego sukcesami uczniowie Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym postanowili z jeszcze większym zaangażowaniem zgłębiać tajniki wiedzy.

Młodzież dostała taką możliwość dzięki projektowi pt. „Nowa jakość kształcenia w Gminie Głogów Małopolski” realizowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który ma na celu zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości kształcenia. Uczniowie biorą udział w zajęciach z szachów, matematyki, fizyki oraz geografii, które prowadzone są niekonwencjonalną metodą eksperymentu, co jeszcze bardziej rozbudza ciekawość i pasje uczestników.

Dzięki inspirującym zajęciom podopieczni Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym zwiększają swoje szanse na rzetelne wykształcenie a w przyszłości na zawodowy sukces. Niewątpliwie jeszcze niejednokrotnie o nich usłyszymy!!!20190112 08542920190112 090015

symbole100 lat Niepodległej - Symbole narodowe - Gminny Konkurs Wiedzowy

Konkurs organizowany przez ZS w Budach Głogowskich i pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego P. P. Baja miał na celu kształtowanie poczucia świadomości narodowej, szacunku wobec własnego Państwa i tradycji narodowych oraz zainteresowanie uczniów przeszłością RP. Praca testowa, składająca się z 43 pytań, obejmowała zagadnienia dotyczące dziejów powstania „Mazurka Dąbrowskiego”- faktów i legend, wydarzeń związanych właśnie z okresem powstania hymnu, znajomości przywołanych w treści utworu wydarzeń i postaci historycznych, znajomości i historii pieśni, które pretendowały do miana hymnu, a przede wszystkim historii barw narodowych i polskiego godła państwowego. I i II miejsce w kategorii Klasy VII – VIII SP i III Gimnazjum zdobyły nasze uczennice z VIII klasy: Iga Nowak / 75,5 pkt. / oraz Aleksandra Kubicz / 71 pkt. /, których do konkursu przygotowywała p. T. Flak. Serdecznie gratulujemy.

symbole 1

W dniu 21 grudnia 2018 roku na pływalni w Głogowie Małopolskim odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Pawła Baja. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I – III, klasy IV - VI, oraz uczniowie klasy VIII i III gimnazjum. Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych.

 Naszą szkołę reprezentowali:

Katarzyna Kielar - klasa I

Mateusz Radziwiński – klasa III

Aleksandra Kielar - klasa IV

Kornelia Kozdrańska – klasa V

Kacper Tyrański klasa V

Maksymilian Jakubiec – klasa V

Konrad Kozdrańskiklasa VII

Jakub Kawa – klasa VII

Zuzanna Hess klasa VIII

Paulina Rząsa klasa VIII

Hubert Radziwiński – klasa VIII

Młodzi pływacy zaprezentowali bardzo dobrą technikę i przygotowanie kondycyjne. Na zakończenie najlepsi uczniowie z każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami.

W konkurencjach indywidualnych na podium stanęli uczniowie:

Dwa I miejsca 25m stylem grzbietowym i 25m stylem dowolnym Katarzyna Kielar,

Dwa I miejsca 25m stylem grzbietowym i 25m stylem dowolnym Mateusz Radziwiński,

II miejsce 50m stylem grzbietowym i III miejsce 50m stylem dowolnym Aleksandra Kielar,

II miejsce 50m stylem klasycznym Kornelia Kozdrańska,

III miejsce 50m stylem grzbietowym Maksymilian Jakubiec,

I miejsce 50m stylem klasycznym i II miejsce 50m stylem grzbietowym Zuzanna Hess,

III miejsce 50m stylem grzbietowym Paulina Rząsa,

II miejsce 50m stylem grzbietowym i III miejsce 50m stylem dowolnym Hubert Radziwiński

W konkurencji zespołowej – sztafeta OPEN stylem dowolnym:

III miejsce 4x25 m w składzie: Aleksandra Kielar, Kornelia Kozdrańska, Kacper Tyrański i Maksymilian Jakubiec,

II miejsce 4x50m w składzie: Zuzanna Hess, Jakub Kawa, Konrad Kozdrański i Hubert Radziwiński

Naszym pływakom należą się ogromne gratulacje i życzymy im kolejnych sukcesów!

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.