foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Na ten wyjątkowy dzień każda grupa przygotowywała program artystyczny już od dłuższego czasu. Sala została odświętnie udekorowana, a na środku czekał tron dla wyjątkowego Gościa. 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci, w odświętnych strojach, już od rana czekały na Jego wizytę. Spotkanie minęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Ten niezwykły Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj rozpoczął wizytę od najstarszej grupy. Najpierw powitał wszystkie dzieci, a następnie z zachwytem obserwował ich występy, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla Niego. Po występach Święty Mikołaj rozmawiał z każdym przedszkolakiem. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. Po spotkaniu na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście. Miłym akcentem spotkania były zdjęcia wykonane z wyjątkowym Gościem, które będą wspaniałą pamiątką dla każdego dziecka. Szkoda, że Święty Mikołaj odwiedza nas tylko raz w roku....

Serdecznie dziękujemy Firmie Handlowej „MASZ” za wypożyczenie dekoracji, które stworzyły niepowtarzalną atmosferę w tym wyjątkowym dniu.

Zdjęcia Kranoludki...

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Szaraczki...

U szkolniaków również był Mikołaj!!!

klasa 6.

klasa 4.

klasa 2.

klasy 1. i 3.

„Zdrowa Inscenizacja – Czarownica w opałach”

     „Za górami za lasami w chatce na kurzej łapce, mieszkała czarownica Kamila z zepsutymi zębami. Całe życie  o zdrowie nie dbała źle sypiała, nigdy się nie myła, słodyczami objadała…… " Tak zaczęło się przedstawienie klasy VI.

     Dzieci, mydło, woda oraz ręcznik, przekonały czarownicę, że o zdrowie trzeba dbać, że zdrowie jest najważniejsze. Czarownica już nie boi się wanny i prysznica, bo czysta czarownica wszystkich zachwyca. A na koniec przyrzekła wszystkim dzieciom uroczyście: przedszkolakom i całej społeczności szkolnej „zawsze po posiłku zęby czyścić, jeść owoce i warzywa oraz u dentysty często bywać”. Przesłaniem  krótkiej scenki sytuacyjnej było dbanie o zdrowie i utrwalenie nawyków higieny osobistej.

Zdjęcia...

07.12.2018 r. młodzież klasy siódmej i ósmej uczestniczyła w spotkaniu autorskim z p. Robertem Borkowskim dyr. MGBP w Głogowie Młp. Celem spotkania była promocja kolejnego już tomiku „Kronik Głogowskich”. Obecny tom 7, zatytułowany „Zawsze wiernym pozostanę” upamiętnia czyn niepodległościowy mieszkańców Głogowa Małopolskiego i okolic sprzed stu lat. Autor przedstawił w tym dokumencie postacie prawdziwe, oraz ich autentyczne losy. Wydarzenia w których uczestniczą bohaterowie to okres I wojny światowej i budząca się nadzieja na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zamierzeniem autora tego właśnie tomiku było by ukazał się on właśnie w ramach Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a dla naszych uczniów spotkanie promujące tomik „Kronik”, miało wymiar edukacyjny, poszerzenia wiedzy o naszej polskiej historii.

Zdjęcia...

TEATR POBUDZA WYOBRAŹNIĘ

W tym jakże skomputeryzowanym świecie bardzo ważne jest, by wprowadzić teatr od najmłodszych lat. Teatr to miejsce gdzie pobudzamy naszą wyobraźnię, to jak patrzenie na ten sam obraz, na którym każdy z nas dostrzeże coś zupełnie innego, tak patrząc na tę samą scenę, jeden zauważy wspaniałą grę aktorską, drugi piękną dekorację, a jeszcze inny zwróci uwagę na zupełnie coś innego. Różne spojrzenie na spektakl zachęca nas do wymiany zdań, oceniania. Jak wiele przeżyć, wzruszeń oraz emocji może wzbudzić teatr przekonali się nasi uczniowie z klasy IV, V, VI oraz VII, którzy 5 grudnia mieli okazję oglądać przedstawienie teatralne „Opowieści Białego Mustanga” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Adaptacja legendy indiańskiej na podstawie książki „Biały Mustang” Sat-Okh pozwoliła widzom przenieść się do indiańskiej wioski i przekonać się, że tylko ludzie wytrwali i o dobrym sercu są w stanie wiele w życiu osiągnąć. Poprzez interaktywny charakter uczniowie zostali wciągnięci w fabułę, dzięki czemu mogli poczuć jeszcze bardziej świat teatru. Zadowolone miny naszych młodych widzów po spektaklu zdradzały, że chętnie znów przeniosą się w świat wyobraźni.

Zdjęcia...

W dniu 30 listopada 2018 r. nasze przedszkolaki i młodzież szkolna odwiedziły 1. Batalion Strzelców Podhalańskich im. gen. Józefa Kustronia w Rzeszowie w ramach Dnia Otwartych Koszar. Na terenie koszar czekał na nas tato Artura, Klaudii i Daniela, który oprowadzał nas po terenie jednostki. Głównym celem naszej wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt wojskowy i umundurowanie. Miały również możliwość wejścia do niektórych pojazdów pancernych, co sprawiło im wielką frajdę. Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania żołnierzom, oglądały broń oraz inne wojskowe akcesoria. Kolejną atrakcją dla naszej młodzieży była ścianka wspinaczkowa do której ustawiła się długa kolejka. Zwiedzanie zakończyliśmy udziałem w uroczystym apelu z okazji 25 – lecia 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich i 100 rocznicy utworzenia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Wizyta w wojsku dostarczyła zwiedzającym niezapomnianych wrażeń. Być może wśród naszych wychowanków będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowej armii.

Serdecznie dziękujemy dowódcy jednostki za zaproszenie na dni otwarte koszar i mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.

Zdjęcia przedszkole...

Zdjęcia szkoła...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.