foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

nakretkiBIJEMY ,,NAKRĘTKOWE” REKORDY!

W dniu dzisiejszym kolejny raz dostarczyliśmy do Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci plastikowe nakrętki tym razem w ilości 20 worków! Oczywiście to nie koniec naszej akcji! W dalszym ciągu – odkręcajcie, sortujcie i pomagajcie z uśmiechem! Pamiętajcie biorąc udział w tym szczytnym przedsięwzięciu, ofiarując nakrętki, pomagacie i okazujecie gest dobrego serca.

nakretki2

Szkolny koordynator: Patrycja Pikuzińska

Andrzejki to wieczór wróżb i zabaw tanecznych,  odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dawniej  wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Obecnie w zabawie andrzejkowej biorą udział wszyscy chętni. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Jak co roku „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole a uczniowie świętowali je 29 listopada.

Oj….. działo się działo na parkiecie działo! Przy wspaniałej muzyce DJ Kamila wszyscy świetnie się bawili! Podczas przerw w tańcu chętni uczniowie brali udział w zabawachi wróżbach przygotowanych przez uczniów z klasy VIII, którzy jednocześnie wcielili się w rolę wróżbitów, przepowiadając zaskakującą przyszłość.

Trzeba przyznać, to była zabawa iście doskonała. Andrzejkowy wieczór zabaw i wróżb zachował swój tajemniczy urok i magię. Hmm….. ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Zabawa była tak bardzo udana, że wszyscy czekają już na następną …..!   

Zdjęcia...

29 listopada 2018 r. w przedszkolu odbył się koncert wierszy i pieśni patriotycznych pt. „Z wierszem i piosenką przez 100-lecie Niepodległości Polski”. Na tę okazję każda grupa przedszkolna przygotowała piękny program artystyczny. Młodszych kolegów podziwiali uczniowie z I,II i III klasy Szkoły Podstawowej. Koncert był jedną z wielu uroczystości w placówce mającej na celu uczczenie 100 lat Niepodległości Polski. Obecni na koncercie mieli okazję nie tylko wysłuchać wykonania mniej lub bardziej znanych pieśni patriotycznych, ale i przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Uroczystość rozpoczęła grupa Szaraczków, która zatańczyła Poloneza. W programie dzieci zaprezentowały m.in. takie utwory jak „Pierwsza Kadrowa”, „Raduje się serce”, „Wojenko, Wojenko”, „Krakowiaczek”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Polsko śpiewam dla Ciebie”, a także wiersze patriotyczne. Na koniec wszyscy zgromadzeni wykonali wspólnie jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych pt. „Płynie Wisła, płynie”. Na koncercie panowała odświętna, ale i bardzo rodzinna atmosfera .Podczas uroczystości, dzieci pogłębiły rozumienie takich pojęć, jak: patriotyzm, niepodległość, Ojczyzna, tożsamość narodowa, wolność, niewola, honor. Nie tylko odświętne stroje czy dekoracja tworzyły podniosły nastrój, ale sam fakt wyśpiewania Hymnu Narodowego przez tak liczne grono dziecięcych głosów, pozwolił wszystkim obecnym poczuć w głębi serca, że naprawdę kochają swoją Ojczyznę i dumni są z tego, że są Polakami. Dzieci z naszego przedszkola już od najmłodszych lat uczą się szacunku do symboli narodowych a co za tym idzie do Ojczyzny. Podczas zajęć dydaktycznych m.in. plastycznych, muzycznych, z rozwijania myślenia i mowy dzieci poznawały historię Polski i legendy, symbole narodowe, utrwalały Hymn Polski, wykonywały prace plastyczne i plakaty związane z naszym krajem.

Zdjęcia...

Eksperymenty z powietrzem

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkole odwiedził NitroGeniusz. Czym jest powietrze? Jaki jest jego skład? Czy pusty kubek rzeczywiście jest pusty? Odpowiedzi na te i inne pytania nasze przedszkolaki uzyskały poprzez doświadczenia i eksperymenty. Przeprowadzając kilka prostych doświadczeń, dzieci przekonały się, że powietrze jest niezbędne do życia ludzi, roślin i zwierząt, jest wszędzie… Kolejne doświadczenie pozwoliło przedszkolakom zrozumieć na czym polega sprężanie i rozprężanie powietrza pod wpływem temperatury. Założony na butelkę balonik, po włożeniu jej do ciepłej wody, sam napełnił się powietrzem! Stało się tak dlatego, ponieważ nagrzane w butelce powietrze zwiększyło swoją objętość i uniosło się do góry wypełniając wnętrze balonika. Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom „Latające kulki”. Używając suszarki do włosów dzieci zobaczyły, jak małe kulki unosiły się w powietrzu. Dzięki prostym doświadczeniom przedszkolaki nie tylko przekonały się o niezwykłych właściwościach powietrza, ale także miały okazję wejść w rolę „naukowca” i odkrywać tajemnice świata przyrody nieożywionej. Zachwyt dzieci odzwierciedlają zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

Zdjęcia...

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 23.11.2018 r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia a wychowankowie grupy II  do przedszkola zaprosiły rodziców. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, tańce, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Ciekawą atrakcją była też przygotowana fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za tak liczny udział w zajęciach.

Dziękujemy.

Zdjęcia Szaraczki...

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Krasnoludki ...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.