foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Jubileuszowy

XV Finał Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa"

hubert 2018

Rok 2018 wyznacza dla wszystkich Polaków rocznicę szczególną – Stulecie Odzyskania Niepodległości, ale dla naszej małej społeczności szkolnej jest on także rokiem jubileuszowym. 15 lat temu po raz pierwszy zaprosiliśmy dzieci i młodzież z województwa podkarpackiego do udziału w konkursie pod hasłem „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" organizowanym przez naszą placówkę. Od pierwszej edycji patronat nad konkursem sprawują Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Rzeszowie oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego, a od czwartej - Podkarpacki Kurator Oświaty. Uroczysty finał tej jubileuszowej edycji miał miejsce 15 listopada 2018 r. w zastępczej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym mieszczącej się w remizie OSP. Na uroczystość zaproszonych zostało 57 laureatów konkursu wraz z opiekunami, których prace wybrano spośród 545 prac nadesłanych z 51 placówek. Swoją obecnością zaszczyciło nas liczne grono zaproszonych gości wspierających nasze przedsięwzięcie. Byli z nami: Pani Barbara Król - Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Pan Remigiusz Wzorek – sekretarz Gminy Głogów Młp., Pan Piotr Stanek – przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Pan Rafał Jakim - przedstawiciel Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pani Bogusława Czachor – Prezes Zarządu Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Głogowie Małopolskim, Pani Maria Sala – Główna Księgowa Samorządowego Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego w Głogowie Małopolskim, Pani Bożena Woźny – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski,  Pan Mieczysław Struzik – Przewodniczący Komisji Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Rzeszowie, Pan Jan Banaś – członek tejże Komisji,  Pani Maria Witt – Przewodnicząca Jury i Członek Aktywnej Grupy Twórców z Domu Kultury w Głogowie Młp., Pan Józef Lorenc – długoletni Przewodniczący Komisji Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Rzeszowie, Pan Jan Bełz – członek PZŁ w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Micał – Przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców.

Czytaj więcej: XV Finał Wojewódzkiego Konkursu (...) "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa"

Klasa III w ramach przystąpienia do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" napisała dalsze przygody wesołych bohaterów. Uczniowie własne historie bogato zilustrowali oraz przedstawiali przedszkolakom. Wspólne spotkanie podczas, którego młodzi twórcy czytali swoje opowiadania cieszyło się zainteresowaniem dzieci. Wszyscy wiemy jak ważną rolę pełni czytanie w rozwoju dziecka - rozwija wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia oraz doskonali koncentrację i pamięć.

Zdjęcia...

W piątek 9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna i przedszkolna uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się już od dawna. Wszyscy włożyli wiele trudu i poświęcenia, by ten dzień na zawsze pozostał w naszej pamięci.

Tego dnia ważnym wydarzeniem było uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. O godzinie 11.11 społeczność szkolna włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej”, śpiewając 4-zwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie uczestniczyliśmy w przedsięwzięciu muzyczno-dramatycznym pt. „Dla Niepodległej”, podczas którego obejrzeliśmy występy naszych uczniów, którzy przygotowywali się do nich pod przewodnictwem pani Teresy Flak, Grażyny Bieniek i Małgorzaty Pękali.

Z pewnością wszystkie wydarzenia, które odbyły się w naszej placówce dla uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości były pięknym świadectwem naszego patriotyzmu oraz podziękowaniem dla pokolenia, które kiedyś walczyło o to, byśmy dziś mogli cieszyć się z Niepodległej Polski.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Zdjęcia..

Przedszkolaki w ramach promocji czytelnictwa wśród dzieci spotkały się z bajkową bohaterką Misią Marysią oraz kurką. Marysia jest sympatycznym misiem koala, bohaterką książek dla dzieci, które bawią i uczą. I okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija i Misia Marysia byłą najmocniej przytulaną maskotką. Dzieci uważnie słuchały przygód Misi, oglądały przyniesione przez nią książeczki.

Autorkami książeczek o Misi Marysi są: Nadia Berkane i Alexis Nesme. Bohaterka – czteroletnia Marysia, wesoła i bystra, podobnie jak mali czytelnicy, chodzi do przedszkola, zadaje mnóstwo pytań, ma swoich przyjaciół i odkrywa swój świat. Są to ciepłe, wspaniale ilustrowane książeczki, po które warto sięgnąć wraz z dzieckiem. Polecamy

Serdecznie dziękujemy babci Hani za użyczenie rekwizytów.

Zdjęcia...

Śniadanie daje moc

8 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas od I - III przystąpili do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Niestety, nadal część uczniów nie jada pierwszego i drugiego śniadania. Dlatego Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka już od 12 lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreślając rolę śniadania w diecie dziecka.  Śniadanie Daje Moc – relacja

1. grupa Krasnoludki

2. grupa Jeżyki

3. grupa Szaraczki

3. klasa I

4. klasa II

Przygotowanie wspólnego posiłku było okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny przygotowania posiłków. Dzieci miały okazję wypróbować nowe smaki i skomponować swoje ulubione śniadanie. Podczas zajęć dzieci poznawały 12 zasad zdrowego odżywiania.

A oto 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów - według Instytutu Matki i Dziecka


1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku
to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.