foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

WYCIECZKA DO LASU

07.11.2018r. przedszkolacy oraz uczniowie klasy I udali się na wycieczkę do lasu w Głogowie Małopolskim. Dzieci po lesie oprowadzali leśnicy z Nadleśnictwa w Głogowie Małopolskim, pan Michał Suchy oraz pani Jadwiga Jagodzińska. Pani leśnik powitała przybyłych gości i pogłębiła ich wiedzę na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie. Dzieci miały możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą. Mali przyrodnicy spacerowali po lesie, uważnie słuchali informacji i ciekawostek przyrodniczych przekazanych przez leśników, zbierali liście, szyszki i żołędzie. Dzieci mogły zobaczyć jak wysokie i grube, ale też niskie i cieniutkie potrafią być drzewa, dotykały kory i porównywały czym się od siebie różni u poszczególnych gatunków, obserwowały dzikie kaczki na jeziorze oraz znajdujące się na pniach dziuple. Podczas spaceru po lesie dzieci utrwalały prawidłowe nawyki zachowania się w lesie, tak by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały jak wielkie znaczenie ma las dla ludzi i zwierząt. Zabawy na świeżym powietrzu pośród otaczającej nas leśnej przyrody wzbudziła ogromną radość. Następnie przyszedł czas na zabawę wśród kolorowych liści i drugie śniadanie. Zajęcia w lesie uświadomiły dzieciom, że przyrodę należy kochać i szanować i że jesteśmy za nią odpowiedzialni. Składamy serdeczne podziękowania pani leśniczy Jadwidze Jagodzińskiej za ciekawe zajęcia i za mile spędzony czas na łonie przyrody.

Zdjęcia Krasnoludki...

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Szaraczki...

 

W dn. 27. 10. 2018 r. odbyła się w sąsiedniej miejscowości, Miłocinie uroczystość w ramach Gminnych Obchodów Jubileuszowego Roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyły władze gminy, mieszkańcy Miłocina, Pogwizdowa oraz honorowi goście, którym w-ce burmistrz p. J. Komaniecki wręczył pamiątkowe medale za szczególne zasługi dla rozwoju środowiska lokalnego. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz wychowankowie z naszego przedszkola. Młodzież szkolna przedstawiła montaż słowno-muzyczny, starsza grupa przedszkolna „ Szaraki” wspaniale zatańczyła poloneza, a grupa taneczna „Koralik” prowadzona przez p. Edytę Śliwę, instruktora z MGDK w Głogowie Młp. zaprezentowała dynamiczną polkę.

Zdjęcia...

20181106 160106Konkurs "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" rozstrzygnięty!

 Nadszedł czas przedstawienia wyników XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa". Jak zwykle zaskoczyły nas Wasza pomysłowość w sposobach zaprezentowania tematu i wysoki poziom prac. Jak zawsze ucieszyły nas prace ze szkół, które od lat uczestniczą w konkursie, z radością powitaliśmy nowych uczestników.

Poniżej znajdują się nazwiska tych, którzy zdobyli nagrody. Komisja miała niezwykle trudne zadanie wybrać laureatów spośród tak wielu pieknych prac. Po wielu godzinach wnikliwego analizowania i przyglądania się każdej z ponad 545 nadesłanych przez Was prac, jury konkursu podało listę laureatów. Ekspertom z Komisji Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Rzeszowie panom: Mieczysławowi Struzikowi i Janowi Banasiowi,  którym nie obca była tematyka konkursu związana ze Świętym Hubertem jak i historią PZŁ obchodzącym w tym roku jubileusz 95 lecia. Komisji przewodniczyła pani Maria Witt z Aktywnej Grupy Twórców przy Domu Kultury w Głogowie Młp. wspomagała ją pani Bożena Sobek - członek Koła Twórczości Pedagogów - Plastyków. Niemniej jednak, zawsze trudno zdecydować, która praca jest tą najlepszą bo we wszystkich widać niesamowite zaangażowanie.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział  a laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczysty finał, który odbędzie się 15 listopada o godzinie 1200 w zastępczej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym mieszczącej się w remizie strażackiej w Pogwizdowie Nowym.

Czytaj więcej: Wyniki Wojewódzkiego Konkursu "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa"

6 listopada przedszkolacy gościli Mobilną Filharmonię z koncertem pt. „100 lat dla Niepodległej” wpisującym się w szkolne obchody 100 - lecia niepodległości Polski. Muzyczną audycję wypełniły pieśni legionowe, między innymi takie jak "Wojenko, wojenko", "Pierwsza kadrowa" czy "Przybyli ułani pod okienko". Razem zaśpiewaliśmy hymn "Mazurek Dąbrowskiego",  maszerowaliśmy jak piechota wojska polskiego. Przedszkolacy mieli okazję  przymierzyć czapki z czasów wojny, jakie nosili żołnierze. Chętne dzieci zagrały na puzonie.

Już od dzisiaj, z niecierpliwością czekamy na kolejna audycję muzyczną.

Zdjęcia...

29 października kolejny już raz w naszym przedszkolu gościł teatrzyk "Zielony Melonik" ze spektaklem edukacyjnym pt. "Licho nie śpi". Podczas spektaklu przypomnieliśmy sobie wiele zasad bezpieczeństwa jak również świetnie bawiliśmy się.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.