foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

19 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej w Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczniom za II półrocze roku szkolnego 2017/18. Uroczystość rozpoczęła się projekcją filmu o Franciszku Kotuli "Swój nieznany". Po obejrzeniu filmu  Burmistrz Głogowa Małopolskiego pan Paweł Baj wręczył uczniom certyfikaty potwierdzające otrzymanie stypendium. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni osiągnęli bardzo wysoką średnią, wykazali się dużym zaangażowaniem w życie szkoły oraz wybitnymi osiągnięciami w licznych konkursach na szczeblu ogólnopolskim.
W Szkole Podstawowej w Pogwizdowie Nowym zostało wyróżnionych 8 uczniów: Kornelia Kozdrańska, Kacper Tyrański, Olga Chłanda, Konrad Kozdrański, Zuzanna Hess, Anna Krzak, Izabella Micał, Paulina Rząsa. Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce. Mamy również nadzieję, że Wasze wyróżnienie będzie motywacją dla innych uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia...

pasowanieŚlubujemy uroczyście!

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z niecierpliwością czeka na moment pasowania na ucznia, dlatego poniedziałek, 22 października 2018 r. zostanie na długo w pamięci naszej „jedenastki” pierwszaków. Tego dnia, w obecności zaproszonych gości - Pani Dyrektor, rodziców i nauczycieli, odbyła się na sali gimnastycznej ta ważna dla społeczności szkolnej ceremonia. Zanim jednak kandydaci na uczniów złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli nauczyć się przez krótki czas pobytu w szkole. Egzamin poprowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego- Zuzia i Iga, a goście oceniali umiejętności pierwszaków. Wykazali się oni wiedzą dotyczącą Ojczyzny, zasad zachowania się w szkole oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Udowodnili także, że są odważni i trudy życia szkolnego będą przezwyciężać z uśmiechem na twarzy. Po celująco zdanym egzaminie pierwszacy przystąpili do uroczystego ślubowania. W podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość  rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dużym ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Każdy świeżo „upieczony” uczeń otrzymał piękny dyplom, pierwszy szkolny dokument - legitymację, słowniczek ortograficzny i odblask. Uroczystość zakończył słodko-owocowy poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia ...

19 października przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w pierwszych warsztatach z Nitrogeniuszem. Dzieci wzięły udział w inspirujących doświadczeniach fizycznych oraz przyrodniczych dotyczących prądu. Zobaczyły w jaki sposób powstaje iskierka. Obserwowały doświadczenia z balonikami, kulą Van de Graafa, maszyną elektrostatyczną, kulą plazmową i mieczem świetlnym. Chętne dzieci za pomocą prostej prądnicy mogły wywołać piorun. Współpracując w trzech grupach samodzielnie montowali z przewodników, źródła prądu (bateria) i odbiornika własny obwód elektryczny. Po twarzach widać wielkie zainteresowanie dzieci, które już dziś czekają na następne zajęcia.

Zdjęcia...

Wyjazd Szaraczków do biblioteki

19 października po obiedzie Szaraczki pojechały do Biblioteki Miejskiej w Rzeszowie na drugie spotkanie, tym razem z Książkowym Misiem. Były zagadki na temat znanych dzieciom bohaterów, ciekawostki o niedźwiedziach żyjących na różnych kontynentach i opowiadanie Flood Ciary „Jak dobrze mieć sąsiadów”. Historia o mrukliwym panu Misiu wzruszyła dzieci. Jeszcze bardziej niż słowa przemawiały do najmłodszych czytelników wspaniałe ilustracje, które towarzyszyły opowiadaniu o mrukliwym Misiu. Błogi spokój Misia zostaje nagle zakłócony przez nieznośnych sąsiadów. Najpierw niedźwiedź opędza się od nieznośnych królików, później jednak przyjmuje przyjazne gesty sąsiadów i staje się ich przyjacielem. Dla Szaraczków ten wyjątkowy dzień obfitował również w zabawy ruchowe na osiedlowym placu zabaw. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola prosto na podwieczorek. 

ewakuacjaPróbna ewakuacja ...

We czwartek, 18 października 2018 r. w naszej szkole miały miejsce ćwiczenia ewakuacyjne prowadzone pod nadzorem Komendanta Miejsko Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie Młp, Mariana Bąka. 

Próbna ewakuacja miała na celu zapoznać w praktyce z procedurami dotyczącymi zachowania się w trakcie wystąpienia sytuacji kryzysowej. Za przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej odpowiedzialny jest dyrektor szkoły, a biorą w niej udział wszyscy obecni w budynku: dyrekcja, nauczyciele, wychowankowie, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi. Ze względu na liczbę uczestników, ważny jest jej sprawny przebieg. Takie treningi pomagają wcześniejsze przećwiczenie ewakuacji, żeby w wypadku konieczności przeprowadzenia prawdziwej zminimalizować ryzyko zamieszania i wystąpienia wszelkich przeszkód.

ewakuacja 1

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.