foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

Jesteśmy pasowani na uczniów szkoły

W czwartek, 15 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość- pasowanie dzieci z klasy I na uczniów. Pierwszoklasiści wspaniale spisali się podczas egzaminu na pierwszaka. Doskonale odgadywali zagadki, pięknie odpowiadali na trudne pytania, sprawdzili się w układaniu puzzli, pokazali, że są bardzo sprawni ruchowo, a także popisali się talentem muzycznym. Następnie wobec Pani Dyrektor Krystyny Gnat złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała ich na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Huberta w Pogwizdowie Nowym. Na koniec uroczystości każde dziecko odbiło ślad swojego palca pod tekstem ślubowania. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali z rąk swojej wychowawczyni pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci kuferków szkolnych od rodziców. Rodzice przygotowali również dla swych pociech słodki poczęstunek. Pierwszoklasistom życzymy samych najlepszych ocen oraz wielu, wielu sukcesów!

Zdjęcia...

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z bezpłatnych warsztatów ONLINE z programowania organizowanych w ramach drugiej edycji Klubu Młodego Programisty.

Ponadto Klub Młodego Programisty w ramach #CodeWeek2020 organizuje dodatkowe warsztaty dla wszystkich amatorów nowych technologii! Warsztaty są dedykowane przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

Harmonogram wydarzeń #CodeWeek2020:

W trzy weekendy października (10, 11, 17, 18, 24 października, godzina 16.00-18.00) zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej nauki programowania.

  • Od 16.00 do 17.00, podczas części dedykowanej rodzicom opowiemy Wam m.in.: o CodeWeek, o tym jak zgłosić swoją pierwszą inicjatywę, o tym dlaczego dzieci powinny uczyć się programowania, jak zacząć tę przygodę i jak bezpiecznie poruszać się po internecie.

  • Od 17.00 do 18.00, w części przeznaczonej dla dzieci będziemy poznawać różne aplikacje i tworzyć swoje pierwsze “linijki kodu” – zachęcamy rodziców do towarzyszenia dzieciom.

Od wtorku do piątku (13,14,15,16,20,21,22,23 października), godzina 17:00 - 18:00) do wspólnej nauki programowania zapraszamy uczniów z klas 1-6.

Więcej informacji na stronie https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/

Rozdanie nagród w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym

w XVI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE O TEMATYCE RELIGIJNEJ ph.: RÓŻANIEC

pod patronatem Proboszcza Parafii Rudna Wielka i Burmistrza Głogowa Młp.

Na konkurs wpłynęło 105 prac, wyłoniono 76 laureatów. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania ks. dr. Wacławowi Soplowi za finansowe wsparcie konkursowych działań.

Z uwagi na pandemię, w tym roku uroczystość finałowa w formie wspólnego spotkania nie odbyła się. Organizatorzy przygotowali wystawę części nagrodzonych prac w formie fotografii. Wystawę można oglądać w kościele parafialnym w Rudnej Wielkiej.

 Nagrody i dyplomy przedszkolakom i uczniom wręczyła pani dyrektor Krystyna Gnat oraz panie odpowiedzialne za konkurs Dorota Kotowicz i Małgorzata Zięba.

Rozdanie nagród i wystawa - zdjęcia....

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie III

W tym roku szkolnym klasa III postanowiła obchodzić niezbyt znane święta, których w KALENDARZU NIETYPOWYCH ŚWIĄT jest bardzo wiele.

23 września radośnie powitaliśmy jesień obchodząc Dzień Spadającego Liścia. W tym dniu przynieśliśmy do klasy kolorowe liście i odgadywaliśmy, z jakich spadły drzew. Niektórzy wykazali się imponującą wiedzą! Kolejne nietypowe święto to przypadający na 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dowiedzieliśmy się, że został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Na patronkę święta wybrano wybitną pisarkę Janinę Porazińską, która swoją twórczość szczególnie poświęciła literaturze dziecięcej. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem obchodów tego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Ze względu na pandemię nie mogliśmy poczytać książek naszym młodszym kolegom w przedszkolu, dlatego każdy przygotował fragment wybranej książki i zaprezentował go przed klasą. Bardzo lubimy czytać książki, bo wiemy, że poszerzają naszą wiedzę, rozwijają wyobraźnię, pamięć, słownictwo, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Zdjęcia...

 

object1822000261Wyniki

XVI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O TEMATYCE RELIGIJNEJ ph.: RÓŻANIEC

pod patronatem Proboszcza Parafii Rudna Wielka i Burmistrza Głogowa Młp.

Na konkurs wpłynęło 105 prac, wyłoniono 76 laureatów. Składamy serdeczne podziękowania ks. dr. Wacławowi Soplowi za finansowe wsparcie konkursowych działań.

Z uwagi na pandemię, w tym roku  uroczystość finałowa w formie wspólnego spotkania nie odbędzie się.

Zapraszamy na wystawę prac konkursowych do kościoła parafialnego w Rudnej Wielkiej.

WYNIKI KONKURSU 2020 ...

Nagrody zostaną dostarczone do szkół.

 

Ekspozycja nagrodzonych prac - "Tajemnice radosne" - Przedszkole

Ekspozycja nagrodzonych prac - "Tajemnice światła" - klasy 1-3

Ekspozycja nagrodzonych prac - "Tajemnice bolesne" - Klasy 4-5

Ekspozycja nagrodzonych prac -  "Tajemnice chwalebne" - klasy 6-8

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.