foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Szkół

w Pogwizdowie Nowym

DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA


Zagrożeń związanych z komputerami jest wiele. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwa są komputery, które pracują w sieci i mają dostęp do internetu. Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera przedszkolaki rozmawiały o tym, czy w sieci zawsze jest bezpiecznie. Za pomocą kolorowych kubeczków dowiedziały się, że nie zawsze po drugiej stronie ekranu jest osoba, której się spodziewamy. Nie zawsze informacje, które pojawiają się w internecie są prawdziwe. Szaraczki zastanawiały się jakie środki ostrożności warto zachować korzystając z internetu. Ponadto zwrócono uwagę na kontrolowanie czasu spędzonego przed monitorem, dbanie o prawidłową postawę i odległość wzroku od ekranu. Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały własne komputery.

Zdjęcia...

W tym tygodniu najważniejsze wartości, o których mówiliśmy to empatia oraz pracowitość

Dzieci uczą się empatii poprzez obserwowanie dorosłych, ich sposobu reagowania na czyjś płacz, smutek, zdenerwowanie. Naśladują reakcje rodziców czy nauczycieli, dlatego najważniejsze w uczeniu empatii jest… bycie empatycznym w stosunku do innych.

 Pracowitości uczymy dzieci zaczynając od nauczenia ich zasad zabawy, współdziałania w grupie. Nieodłączną cechą pracowitości jest wytrwałość, dlatego wdrażamy dzieci, aby doprowadzały zaplanowaną zabawę, grę, układankę do końca.
Ucząc pracowitości, powinniśmy także pamiętać o tym, aby nie wyręczać dziecka. Już 4-letnie dzieci powinny się wykazać wieloma umiejętnościami w zakresie samoobsługi.
Uczymy dzieci szacunku do pracy – zarówno w odniesieniu do wytworów prac innych dzieci (wprowadzając zasadę, że budowlę z klocków może popsuć tylko ten, kto ją zbudował), jak i do pracy osób dorosłych.
Uczymy także dzieci dziękowania innym za ich pracę, za podanie posiłku, pomoc w posprzątaniu.
Zachęcamy dzieci do pomagania sobie nawzajem, np. przy sprzątaniu dużej liczby klocków. Pamiętając o tym, że praca nigdy nie może być karą. Tłumaczymy dzieciom, jakie znaczenie ma porządkowanie sali:
– łatwiej znaleźć poszczególne rzeczy,
– nie niszczą się, ponieważ nikt ich nie podepcze,
– nie zagrażają bezpieczeństwu, ponieważ nikt się o nie nie przewróci.

Krasnoludki Zdjęcia...

Jeżyki Zdjęcia...

Szaraczki Zdjęcia...

Krasnoludki

Pierwszy temat jesienny obfitował w prace malarskie. Poznawaliśmy kolory jesieni podstawowe i te mniej typowe. Ważnym aspektem naszych działań było dbanie o zdrowie fizyczne - spacery, wyjścia do ogrodu i ćwiczenia fizyczne. Ulubioną formą ruchu przedszkolaków było pokonywanie toru przeszkód. Rozwijaliśmy również mała motorykę np. podczas zbierania "grzybów" czy gry na dzwonkach.

 Zdjęcia...

   Jeżyki

Zdjęcia...

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia...

W tym tygodniu czekało na nas wiele wrażeń.

We środę obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki przygotowane przez Radę Rodziców oraz własnoręcznie namalowane laurki, prezenciki złożyły życzenia. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. 

smileW piątek  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Bez względu na to czy uśmiechamy się często, czy też nie w tym wyjątkowym dniu odnaleźliśmy szczyptę magii, która wywołała uśmiech na twarzy każdego przedszkolaka. Symbolem dnia jest żółta, uśmiechnięta buźka, dlatego każde dziecko miało szansę zrobić swoją małą, żółtą, uśmiechniętą buźkę. Na dzieci czekało również wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Był to naprawdę radosny dzień i oby uśmiech gościł na twarzach Naszych  przedszkolaków każdego dnia zgodnie z powiedzeniem "Kto się często śmieje temu uśmiech nie rdzewieje".

 

W piątek nastąpiło uroczyste (takie jak pozwalała sytuacja epidemiczna w kraju) rozdanie nagród w XVI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym o tematyce religijnej ph: Różaniec organizowanym przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym pod patronatem ks. dr. Wacława Sopla proboszcza parafii Rudna Wielka oraz honorowym patronatem burmistrza Głogowa Młp. Pawła Baja. Przedszkolacy i w domu i w przedszkolu tworzyli prace na temat Tajemnic Różańcowych - radosnych. Pani dyrektor Krystyna Gnat wręczyła laureatom wszystkich grup dyplomy i upominki. Gratulujemy.

Krasnoludki

Jeżyki

Szaraczki

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym Rights Reserved.