foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. W naszej szkole w dniach od 20 listopada do 10 grudnia prowadzone były działania mające na celu zwrócenie uwagi zarówno środowiska szkolnego jak i lokalnego na prawa dziecka. Rzecznik Praw Dziecka ogłosił okolicznościowy konkurs plastyczny. Idea  konkursu rozpropagowana została wśród uczniów klas IV – VIII. Ze względu na zdalne nauczanie realizacja konkursu odbywała się w całości z wykorzystaniem komunikacji online: spotkania na teamsach, kontakt poprzez Messenger. Ostatecznie uczniowie złożyli na konkurs 10 prac, spośród których jury w składzie Krystyna Gnat - dyrektor szkoły, Małgorzata Zięba – nauczyciel, Dorota Kotowicz - koordynator konkursu wyłoniło 5 (tj. maksymalną regulaminową liczbę!), które reprezentować będą naszą szkołę w etapie ogólnopolskim. Są to prace Karoliny Dudek i Laury Weselak z klasy IV oraz Aleksandry Kielar, Aleksandry Obacz i Lilianny Jagieły z klasy VI. Wszystkie przygotowane na konkurs prace wyeksponowane zostały na wystawie w szkole. „Na żywo” zobaczycie je po powrocie do szkoły, a teraz zapraszamy do galerii.

koordynator konkursu: Dorota Kotowicz

Galeria prac

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.