foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

X Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej

 Drodzy Uczniowie!

Informujemy o możliwości udziału w wyjątkowym konkursie literackim organizowanym przez Zespół Szkół w Jeżowem.

 

      „Gdy słowa dojrzewają” to tytuł X już Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej.

 Konkurs adresowany jest głównie do uczniów klas VI, VII i VIII, ale regulamin dopuszcza udział w konkursie również uczniów z młodszych klas (jednak nie będzie dodatkowej kategorii wiekowej, a więc uczniowie młodszych klas będą rywalizować ze starszymi kolegami).

     Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Uczestnik może pochwalić się swoim tekstem poetyckim bądź prozatorskim lub wziąć udział w obu kategoriach – poezja i proza. Teksty muszą być oczywiście autorskie i nie mogą to być utwory, które zostały wyróżnione w innych konkursach czy były drukowane w prasie.

Organizatorzy dają pełną dowolność w zakresie tematyki, treści przesyłanych prac. Jednak utwory, zwłaszcza prozatorskie, muszą być opatrzone tytułem.

Kategorie konkursu:

A – poezja: należy wysłać trzy wiersze

B – proza: jeden tekst prozą (opowiadanie, nowela, fragment powieści) do 5 stron wydruku komputerowego, czcionką 12.

Konkurs nie obejmuje form paraliterackich (felietonów, esejów, reportaży itp.).

 Prace (3 utwory poetyckie lub jeden tekst prozą – w czterech egzemplarzach, wydrukach) należy przesłać do 20 lutego 2021 r. na adres: Zespół Szkół w Jeżowem, 37-430 Jeżowe 162a (z dopiskiem na kopercie: „Gdy słowa dojrzewają X”), jednocześnie na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wersję elektroniczną konkursowych tekstów.

 Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec maja 2021 r.

        Jak piszą organizatorzy: „Młodzi twórcy nie tylko mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim zyskać fachową ocenę i porady na temat swoich poczynań twórczych. O wyjątkowości tego konkursu decyduje to, że patronat nad nim sprawują:

- kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie,

- rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich

- oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli”.

 Jurorzy konkursu również wywodzą się z  kręgu „Frazy”, ZLP i „Witryny”.

 

Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym Regulaminie.

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.