foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

weterynaryjnyKOLEJNY SUKCES NA NASZYM KONCIE!

Uczennice klasy 8 - Anna Krzak oraz Amelia Kordowska 2 kwietnia 2019 r. wzięły udział w sesji popularnonaukowej pt. ,,Zwierzęta dla człowieka – człowiek dla zwierząt” pod hasłem ,,Koń jaki jest nie każdy wie” zorganizowanej przez Zespół Szkół Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie. Konkurs skierowany był do uczniów III klasy gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, gminy Świlcza, Trzebownisko, Głogów Małopolski, Boguchwała oraz miasta Rzeszów i miasta Dębica.

Na początku sesji uczennice zmierzyły się z testem wiedzy o koniach, którego głównym celem była popularyzacja zagadnień związanych z wykorzystaniem koni w różnych dziedzinach życia i funkcjonowania człowieka. Następnie wysłuchały dwóch wykładów ,,Psychologia konia” oraz ,,Koń w sporcie”. Po tej części nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród. Jury nagrodziło Annę Krzak, która została uhonorowana dyplomem oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi za III miejsce, natomiast Amelia Kordowska zdobyła wyróżnienie. Po wręczeniu nagród odbyły się pokazy wykorzystania koni w hali ujeżdżeniowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.