foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W POGWIZDOWIE NOWYM

OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DOSTAWĘ ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH
w okresie od
  1 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 12 lipca 2019 r. o godz. 10.00

Dodatkowe materiały i informacje u pani Anny Bąk - intendentki

Więcej na stronie BIP...

Dni Głogowa Małopolskiego

 Dnia 23.06.2019r. nasza szkoła i przedszkole miały przyjemność brać udział uroczystościach gminnych w Głogowie Małopolskim. Reprezentacja naszej placówki była liczna, wspierana oczywiście przez rodziców za co bardzo dziękujemy. Wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, jak również taneczne. Możemy być dumni, że w naszej placówce jest tak dużo uzdolnionych dzieci. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Grupa Jeżyków. Jeżyki zaprezentowały taniec hiszpański. Opiekunami tej grupy są Pani Magdalena Lis i Pani Ewelina Michałek Gaweł. Na scenie zaprezentowała się grupa baletowa prowadzona przez Panią Dagmarę Wytrykus instruktora tańca z MGDK w Głogowie Młp. Grupa działa od września 2017 roku przy Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. 

Wystąpił również Zespół Tańca Ludowego „Koralik” w tańcu Krakowiak przygotowanym przez instruktorów MGDK w Głogowie Młp. Na zakończenie zaprezentowała się szkolna grupa taneczna Clovers przygotowana pod nadzorem pani Agnieszki Sarny nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie!!!

Zdjęcia...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

            W środę  19  czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Świętego Huberta w Pogwizdowie Nowym odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 połączone z pożegnaniem uczniów klasy VIII. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, przedstawiciele Rady Rodziców, którzy na co dzień współpracują ze szkołą. Po raz  pierwszy w uroczystości uczestniczył  Poczet Sztandarowy, na który uczniowie klasy VIII złożyli honorową przysięgę  zobowiązując się do  godnego reprezentowania  swojej szkoły i miejscowości. Absolwenci szkoły odebrali świadectwa i nagrody książkowe za wzorowe  zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi  przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną,  której mottem były słowa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie  zdarza i nie zdarzy”. Część artystyczną uświetnił występ uczennicy klasy VII Kingi Fic. Jej wykonanie znanego utworu „Dziwny jest ten świat” wywołał aplauz publiczności. Te niezapomniane chwile uświetniły również przemówienia Dyrektora szkoły pani Krystyny  Gnat oraz przedstawiciela Rady Rodziców pana Zbigniewa Micała. Program przygotowały panie: Dorota Kotowicz i Małgorzata Pękala.

Zdjęcia...

Mobilna Filharmonia - „Chopin, Moniuszko i inne chłopaki”

Dnia 14 czerwca nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła Rzeszowska Mobilna Filharmonia. Dzieci wysłuchały utworów wybitnych polskich kompozytorów dawnych i współczesnych tj. Chopin, Moniuszko, Lutosławski czy Wars. Dzieci miały okazję nie tylko poznać wiele ciekawostek dotyczących ich życia, ale także usłyszeć ich najpopularniejsze utwory, np. „Idzie Grześ przez wieś” – Witolda Lutosławskiego, „Życzenie” Fryderyka Chopina, „Prząśniczkę” i utwory z opery „Halka” Stanisława Moniuszki oraz „Ach, jak przyjemnie” – Henryka Warsa. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy osobie Stanisława Moniuszki z uwagi na fakt, iż 5 maja 2019 roku minęło 200 lat od daty urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora i patrioty. W związku z tym Senat Rzeczpospolitej jednogłośnie podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki. Dziękujemy i już od dziś czekamy na następne audycje.

Zdjęcia...

Tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie przez przedszkolaków pod czujnym okiem wychowawców uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. W dniach 13, 17 i 24 czerwca przedszkolaki zaprosiły panią Dyrektor, swoich rodziców i rodzeństwo do przedszkola aby zaprezentować im część artystyczną. Starszaki przedstawiły inscenizację bajki o Szewczyku Dratewce. Szaraczki i rodzice byli bardzo zaangażowani w przygotowanie przedstawienia. Zebranych zachwyciła gra aktorska, muzyka i wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców. W repertuarze starszaków znalazł się również polonez, wiersze i radosne piosenki. Na twarzach dumnych rodziców dało się zauważyć uśmiech, a czasem nawet łzy wzruszenia. W trakcie przedstawienia rodzice gromkimi oklaskami dziękowali przedszkolakom za udany występ.

Zdjęcia...
Krasnoludki bawiły swoich rodziców montażem słowno – muzycznym. Piękne wiersze, piosenki i tańce budziły zachwyt i podziw. Niejedna łza pojawiła się w rodzicielskim oku. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom laurkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.  Na koniec rodzice wraz z dziećmi idąc przez opłotki poszukiwali Krasnoludków, zatańczyli "kaczy taniec", taniec Bingo, odśpiewali piosenkę o zdrowej wodzie. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Zdjęcia...

24.06.2019r. Grupa Jeżyków miała przyjemność zaprezentować swój talent artystyczny przed rodzicami. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak liczne przybycie rodziców.

…”Tylko w Waszych dłoniach jestem jak melodia,
Tylko w Waszych rękach jestem jak piosenka...
Tylko w Waszym kręgu umiem żyć bez lęku,
Tylko w Tej miłości nie brak mi radosnych dni...”

Dziękujemy.

Zdjęcia...

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.