foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

I my czekamy na świętego Mikołaja - podopieczni  schroniska "Kundelek"

Prosimy o przyniesienie i włożenie podpisanych produktów do pojemnika wystawionego przed budynkiem szkoły:

 

Potrzebne rzeczy to:

  • sucha i mokra karma dla psów i kotów,
  • zabawki dla zwierząt (nie pluszowe)
  • miski
  • i inne

 

Podziel się dobrem z innymi i spraw im radość na Święta!

 

Akcja MEN „Razem na Święta”

Szanowni Rodzice, Drodzy Wychowankowie przedszkola i Uczniowie szkoły Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym!

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas piękny, wyjątkowy, wyczekiwany. Czy dla wszystkich będzie okazją do radosnego dzielenia się opłatkiem
z najbliższymi? Pełni pozytywnych emocji związanych z wyczekiwaniem na te niepowtarzalne chwile w roku, nie możemy zapomnieć o tych, którzy nadchodzące święta będą przeżywać w samotności, bez wystawnej kolacji wigilijnej, pozbawieni ludzkiej serdeczności.

Są różne okazje i możliwości, by choć w minimalnym zakresie wspomagać osoby chore, ubogie bądź samotne. Dla nas – darczyńców to czasami niewielki gest, ale dla potrzebujących ofiarowana przez nas pomoc może być źródłem wielkiej radości.

Społeczność naszej szkoły za każdym razem bardzo ochoczo przystępuje do różnych akcji charytatywnych i żywo reaguje na apele o pomoc innym. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie i wsparcie prowadzonych przez szkołę akcji pomocowych, zachęcamy do udziału w organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej trzeciej już edycji „Razem na Święta” .

Co możemy zrobić i jak pomóc innym w ramach wspomnianej akcji?

Czytaj więcej: Akcja MEN „Razem na Święta”

Malujemy lekturę

Wiele można powiedzieć o głównym bohaterze Tolkienowskiej powieści – tytułowym hobbicie Bilbo Bagginsie. Można go lubić lub nie. Jednych śmieszy, innych irytuje... jedno jest pewne – to postać niezwykle oryginalna, zarówno pod względem charakteru, jak i wyglądu. Bilbo Baggins – dla jednych niezdecydowany, zakompleksiony dziwak, dla innych nietypowy, ale godny naśladowania twór bogatej pisarskiej wyobraźni i talentu prekursora powieści fantasy J.R.R. Tolkiena.

Od Bilba, postaci niższej od krasnoludów, ale wyższej od liliputów, możemy się jednak wiele nauczyć, np. pokonywania barier, walki z własnymi kompleksami, wiary w siebie, bo jak czytamy w powieści: „Coś więcej tkwi w tym hobbicie, niż wam się wydaje…”.

Bilba Bagginsa niemałą sympatią obdarzyli uczniowie klasy VI naszej szkoły. Dlatego bardzo chętnie – na wzór nowego ekstrawaganckiego przyjaciela powieściowego – podjęli wyzwanie i wykorzystując największe pokłady swojej wyobraźni oraz oczywiście wielki talent plastyczny, wzięli udział w klasowym konkursie.

Poniżej prezentujemy prace uczniów klasy VI przygotowane w ramach przeprowadzonego na zajęciach rozwijających kreatywność konkursu z cyklu „Malujemy lekturę”, pt. „Moja wizja bohatera poznanej lektury – Bilba Bagginsa”. Uczniowie mogli stworzyć również mapę wędrówki Bilba i jego towarzyszy zgodną z opisem zawartym w lekturze.

Przygotowane prace to prawdziwe arcydzieła. Po ich prezentacji (podczas zajęć online) odbyło się tajne głosowanie oraz ogłoszenie wyników konkursu.

Zwyciężczynią klasowego konkursu została Aleksandra Kielar – I miejsce.

II miejsce zajęła Milena Nowak

III miejsce zajęli Maja Bedrejczuk, Aleksandra Obacz oraz Franciszek Romanik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace i dobrą zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

 

Udział przedszkola w Akcji #brawaoddzieci

13.11.2020 r. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Pogwizdowie Nowym wzięły udział w Akcji #brawaoddzieci organizowanej przez Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Bliżej Przedszkola.

Przed rozpoczęciem akcji nauczyciele przeprowadzili zajęcia wychowawczo-dydaktyczne z dziećmi na temat bieżącej sytuacji, ze szczególnym podkreśleniem roli i znaczenia wzajemnej pomocy, solidarności międzyludzkiej oraz roli poszczególnych grup zawodowych, profilaktyki zdrowia, rozumienia znaczenia okazywania wdzięczności poprzez różne formy. Następnie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola przez minutę bili brawa. Oklaskami przedszkolaki chciały:

- okazać solidarność i wsparcie oraz dodać otuchy dla wszystkich chorych;

- podziękować wszystkim, którzy biorą udział w walce z chorobą Covid-19 oraz innymi chorobami: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznych - personelowi całej służby zdrowia;

- podziękować wszystkim, którzy podejmują działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 oraz wspierające i pomocowe dla innych (organom i pracownikom administracji publicznej i samorządowej),

- pracownikom rozmaitych służb, np. PPSSE, laborantom, policjantom, strażakom, żołnierzom, ludziom dobrej woli, wolontariuszom itd.

- podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie odpowiedzialnie pełnią swoje obowiązki (m.in. sprzedawcy w sklepach, personel przedszkoli, żłobków i szkół i wszyscy Polacy zmagający się odpowiedzialnie z trudnościami).

Listopad przypomina nam o walce, jaką bohaterowie toczyli o naszą niepodległość. Dzisiaj, kiedy Polska jest wolna i niepodległa, toczy się inna walka: o zdrowie i życie wielu ludzi. To ważne, aby przekazać młodemu pokoleniu, że patriotyzm nie jest reliktem przeszłości. Patriotyzm to również działanie podejmowane dla dobra drugiego człowieka „tu i teraz”, np. sąsiada, kolegi z przedszkola, babci czy mamy i taty. Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. Akcja #brawaoddzieci wychodzi z założenia, że patriotyzm jako miłość do Ojczyzny to przede wszystkim miłość, której przedmiotem jest społeczność jako wspólnota osób. W procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny, otwieranie dziecięcych serc i umysłów na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących, odgrywa równie ważną rolę jak przybliżenie symboli narodowych.

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.