foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

10 listopada uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie przedszkola wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa, punktualnie o godzinie 11:11, w strojach galowych i stojąc na baczność podopieczni klas I – VIII wraz z nauczycielami uczcili Narodowe Święto Niepodległości odśpiewując cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” online poprzez aplikację Teams, natomiast przedszkolaki udzielały się wokalnie w swoich salach.

Zdjęcia...

 

Konkurs "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" rozstrzygnięty!

W dzień Świętego Huberta, patrona naszej szkoły podstawowej przedstawiamy wyniki XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa". Jak zwykle zaskoczyły nas Wasza pomysłowość w sposobach zaprezentowania tematu i wysoki poziom prac. Jak zawsze ucieszyły nas prace ze szkół, które od lat uczestniczą w konkursie, z radością powitaliśmy nowych uczestników.

Z uwagi na sytuację panującą na świecie - czas pandemii wszystkie prace konkursowe zostały przesłane mailem. 47 placówek przesłało 350 prac w trzech kategoriach wiekowych. Jury składające się tym razem tylko z przedstawicieli tj. pani Krystyny Gnat - dyrektor Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym oraz pana Mieczysława Struzika przedstawiciela PZŁ - eksperta z Komisji Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Rzeszowie dokonało wyboru 78 laureatów.

Komisja miała niezwykle trudne zadanie wybrać laureatów spośród tak wielu pięknych prac. Po wielu godzinach wnikliwego analizowania i przyglądania się każdej z 350 nadesłanych przez Was prac, jury konkursu podało listę laureatów.  Poniżej znajdują się nazwiska tych, którzy zdobyli nagrody.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział a laureatów prosimy o cierpliwość. Dyplomy, nagrody, kalendarz pokonkursowy zostaną przesłane do szkół w późniejszym czasie. Prosimy również, po przeczytaniu wyników o weryfikację danych (jeśli zdarzyłyby się błędy, pomyłki o kontakt email).

Życzymy zdrowia i spotkania z miłośnikami konkursu w bardziej sprzyjającym czasie.

Z pozdrowieniem Darz Bór

Galeria prac nagrodzonych - przedszkole

„Rok w lesie – zima”

 

Galeria prac nagrodzonych - klasy 1-3

„Święty Hubert – apostoł Ardenów"

 

Galeria prac nagrodzonych - klas 4-8

 „Zając, kuropatwa i … - zagrożone gatunki pól i lasów”

 

Poniżej wyniki...

Czytaj więcej: Wyniki konkursu "Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa" rozstrzygnięty!

Jesteśmy pasowani na uczniów szkoły

W czwartek, 15 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość- pasowanie dzieci z klasy I na uczniów. Pierwszoklasiści wspaniale spisali się podczas egzaminu na pierwszaka. Doskonale odgadywali zagadki, pięknie odpowiadali na trudne pytania, sprawdzili się w układaniu puzzli, pokazali, że są bardzo sprawni ruchowo, a także popisali się talentem muzycznym. Następnie wobec Pani Dyrektor Krystyny Gnat złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała ich na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Huberta w Pogwizdowie Nowym. Na koniec uroczystości każde dziecko odbiło ślad swojego palca pod tekstem ślubowania. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali z rąk swojej wychowawczyni pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci kuferków szkolnych od rodziców. Rodzice przygotowali również dla swych pociech słodki poczęstunek. Pierwszoklasistom życzymy samych najlepszych ocen oraz wielu, wielu sukcesów!

Zdjęcia...

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z bezpłatnych warsztatów ONLINE z programowania organizowanych w ramach drugiej edycji Klubu Młodego Programisty.

Ponadto Klub Młodego Programisty w ramach #CodeWeek2020 organizuje dodatkowe warsztaty dla wszystkich amatorów nowych technologii! Warsztaty są dedykowane przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom.

Harmonogram wydarzeń #CodeWeek2020:

W trzy weekendy października (10, 11, 17, 18, 24 października, godzina 16.00-18.00) zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej nauki programowania.

  • Od 16.00 do 17.00, podczas części dedykowanej rodzicom opowiemy Wam m.in.: o CodeWeek, o tym jak zgłosić swoją pierwszą inicjatywę, o tym dlaczego dzieci powinny uczyć się programowania, jak zacząć tę przygodę i jak bezpiecznie poruszać się po internecie.

  • Od 17.00 do 18.00, w części przeznaczonej dla dzieci będziemy poznawać różne aplikacje i tworzyć swoje pierwsze “linijki kodu” – zachęcamy rodziców do towarzyszenia dzieciom.

Od wtorku do piątku (13,14,15,16,20,21,22,23 października), godzina 17:00 - 18:00) do wspólnej nauki programowania zapraszamy uczniów z klas 1-6.

Więcej informacji na stronie https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/

Rozdanie nagród w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym

w XVI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE O TEMATYCE RELIGIJNEJ ph.: RÓŻANIEC

pod patronatem Proboszcza Parafii Rudna Wielka i Burmistrza Głogowa Młp.

Na konkurs wpłynęło 105 prac, wyłoniono 76 laureatów. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania ks. dr. Wacławowi Soplowi za finansowe wsparcie konkursowych działań.

Z uwagi na pandemię, w tym roku uroczystość finałowa w formie wspólnego spotkania nie odbyła się. Organizatorzy przygotowali wystawę części nagrodzonych prac w formie fotografii. Wystawę można oglądać w kościele parafialnym w Rudnej Wielkiej.

 Nagrody i dyplomy przedszkolakom i uczniom wręczyła pani dyrektor Krystyna Gnat oraz panie odpowiedzialne za konkurs Dorota Kotowicz i Małgorzata Zięba.

Rozdanie nagród i wystawa - zdjęcia....

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.