foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie III

W tym roku szkolnym klasa III postanowiła obchodzić niezbyt znane święta, których w KALENDARZU NIETYPOWYCH ŚWIĄT jest bardzo wiele.

23 września radośnie powitaliśmy jesień obchodząc Dzień Spadającego Liścia. W tym dniu przynieśliśmy do klasy kolorowe liście i odgadywaliśmy, z jakich spadły drzew. Niektórzy wykazali się imponującą wiedzą! Kolejne nietypowe święto to przypadający na 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dowiedzieliśmy się, że został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Na patronkę święta wybrano wybitną pisarkę Janinę Porazińską, która swoją twórczość szczególnie poświęciła literaturze dziecięcej. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem obchodów tego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Ze względu na pandemię nie mogliśmy poczytać książek naszym młodszym kolegom w przedszkolu, dlatego każdy przygotował fragment wybranej książki i zaprezentował go przed klasą. Bardzo lubimy czytać książki, bo wiemy, że poszerzają naszą wiedzę, rozwijają wyobraźnię, pamięć, słownictwo, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Zdjęcia...

 

object1822000261Wyniki

XVI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O TEMATYCE RELIGIJNEJ ph.: RÓŻANIEC

pod patronatem Proboszcza Parafii Rudna Wielka i Burmistrza Głogowa Młp.

Na konkurs wpłynęło 105 prac, wyłoniono 76 laureatów. Składamy serdeczne podziękowania ks. dr. Wacławowi Soplowi za finansowe wsparcie konkursowych działań.

Z uwagi na pandemię, w tym roku  uroczystość finałowa w formie wspólnego spotkania nie odbędzie się.

Zapraszamy na wystawę prac konkursowych do kościoła parafialnego w Rudnej Wielkiej.

WYNIKI KONKURSU 2020 ...

Nagrody zostaną dostarczone do szkół.

 

Ekspozycja nagrodzonych prac - "Tajemnice radosne" - Przedszkole

Ekspozycja nagrodzonych prac - "Tajemnice światła" - klasy 1-3

Ekspozycja nagrodzonych prac - "Tajemnice bolesne" - Klasy 4-5

Ekspozycja nagrodzonych prac -  "Tajemnice chwalebne" - klasy 6-8

 

XVII Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
"Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa"

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym wszystkich chętnych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego i nie tylko.

Wszyscy wychowankowie i uczniowie wykonują prace plastyczne na temat:

  1. Dzieci przedszkolne: „Rok w lesie - zima”
  2. Uczniowie klas I –III: „Święty Hubert – Apostoł Ardenów”
  3. Uczniowie klas IV –VIII: „Zając, kuropatwa i … - zagrożone gatunki pól i lasów”

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju konkurs będzie realizowany drogą elektroniczną. Wykonaną pracę należy sfotografować i zdjęcie w formacie jpg przesyłać

na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin

Termin dostarczania prac konkursowych do piątku tj. 23 października 2020 r.

W tym roku nie będzie uroczystości finałowej w formie wspólnego spotkania.

Wielka Zbiórka Książek 2020!

 

Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła nigdy nie pozostaje obojętna na potrzeby innych, dlatego apelujemy  o przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji. Jest nią szósta już edycja Wielkiej Zbiórki Książek.

Krótko i na temat:

Co zbieramy?

Książki – przeczytane, używane, do których już nie wrócicie, ale też Wasze ulubione, które chętnie przeczytalibyście jeszcze raz, jednak chcecie się podzielić skrawkiem niezwykłego świata literatury z innymi miłośnikami książek i czytelnictwa.

UWAGA! Organizatorzy akcji przyjmują książki wydane wyłącznie po 2000 r.

Do kiedy trwa zbiórka?

Książki zbieramy do 11 października bieżącego roku.

Komu przekazujemy książki?

Wszystkie przyniesione książki, które chcemy w dobrym celu przekazać innym, należy powierzyć swojemu wychowawcy.

Do kogo trafią nasze książki?

Do czytelników Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych. Pomagamy więc pacjentom szpitali, hospicjów, domów opieki, podopiecznym domów dziecka, rodzin zastępczych, domów seniora, mieszkańcom odwiedzającym świetlice.

 

Czekamy na książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy do książkowego pospolitego ruszenia.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 18 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.
Uczniowie klasy ósmej pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli z nauczycielem w wyznaczony wcześniej teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o środowisko, o czystość otoczenia oraz o tym jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie w tę akcję!

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.