foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkolno-Przedszkolny

nr 12 w Rzeszowie

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

Kropy, kropki, kropeczki, czyli kropkowy zawrót głowy w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym. Kropki na spodniach, spódnicach, koszulkach, bluzkach, opaskach, plecakach. Kropki na odzieży uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły – a wszystko po to, aby razem obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki przypadający 15 września.

Jest on obchodzony od 2008 roku, obecnie już w 108 krajach. Dzień Kropki to nie tylko czas dobrej zabawy, ale to święto kreatywności, wiary w siebie, odkrywania talentów, przełamywania barier i odwagi. Ale co mała kropka może mieć wspólnego z taką potęgą jak talent i kreatywność? Warto poznać historię małej dziewczynki Vashti – bohaterki opowiadania Petera Reynoldsa pt. „The Dot” („Kropka”). Vashti z nieśmiałej i nie wierzącej w swoje możliwości uczennicy stała się pewną siebie i wspierającą swoich kolegów
w pokonywaniu niepewności i w rozwijaniu swoich talentów małą artystką. A wszystko zaczęło się od jednej kropki na kartce papieru.

Trzeba więc wierzyć w siebie i swoje możliwości, działać, tworzyć – a przynajmniej próbować, odkrywać swoje talenty. Ale nie można poprzestawać na sobie. Międzynarodowy Dzień Kropki kieruje też naszą uwagę na innych, zwłaszcza najmłodszych – pomagajmy im odkrywać i rozwijać talenty, inspirujmy do działania, doceniajmy nawet najmniejsze starania, z których nieraz wyrastają wielkie dzieła. Bo każdy z nas talent ma. Koniec i …kropka.

Szanowni Państwo,

już za kilka dni rusza rejestracja na semestr zimowy 2020/2021 zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Stalowej Woli i Jaśle.

Zapisy na wykłady online na stronie internetowej www.dolina-wiedzy.pl/dut rozpoczną się 14 września  o godzinie 10.00 i potrwają do 21 września 2020 do godziny 23.59.59.

 Chętne dzieci ze szkół i przedszkoli w Pogwizdowie Nowym, Rudnej Małej i Rudnej Wielkiej wraz z nauczycielami i rodzicami zapraszamy do udziału

w   XVI Międzyszkolnym Konkursie o tematyce religijnej "Różaniec"

Wszyscy wychowankowie i uczniowie wykonują prace plastyczne na temat Matka Boża w Tajemnicach Różańcowych:

  • kategoria I – dzieci przedszkolne: „Tajemnica radosna”
  • kategoria II – uczniowie klas I – III: „Tajemnice światła”
  • kategoria III – uczniowie klas IV – V „Tajemnica bolesna”
  • kategoria IV – uczniowie klas VI –VIII: „Tajemnice chwalebna”
  • Format i technika prac – dowolne.
  • W związku z sytuacją epidemiczną w kraju konkurs będzie realizowany drogą elektroniczną. Wykonaną pracę należy sfotografować i zdjęcie w formacie jpg przesyłać

na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin

Termin dostarczania prac konkursowych do piątku tj. 25 września 2020 r.

W tym roku nie będzie uroczystości finałowej w formie wspólnego spotkania.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie witamy po wakacjach i zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym na inaugurację roku szkolnego 2020/2021, która odbędzie się 1 września 2020 r.

O godz. 8.00 w Kościele Pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dla chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Od godz. 9.10 odbędą się spotkania uczniów klas I – VIII z wychowawcami. W związku z trwającą pandemią i licznymi obostrzeniami spotkania odbędą się wg. ustalonego porządku.

Klasa I – godz. 9.10- spotkanie dyrektora i wychowawcy z rodzicami i uczniami na placu przed Domem Strażaka, następnie uczniowie udają się z wychowawcą do sali na parterze. Uczniowie i rodzice proszeni są o założenie maseczek podczas wspólnego spotkania.

Spotkania uczniów klas II- VIII z wychowawcami odbędą się w budynku szkoły:

Klasa II – wejście główne – godz. 9.10 – sala nr 105

Klasa III - wejście boczne (od hali sportowej) – godz. 9.20 – sala nr 2

Klasa IV – wejście główne – godz. 9.30 – sala nr 101

Klasa V - wejście boczne – godz. 9.40 – sala nr 102

Klasa VI – wejście boczne – godz. 9.50 – sala gimnastyczna

Klasa VIII – wejście główne – godz. 9.50 – sala nr 1

Klasa VII – wejście boczne– godz. 10.00 – sala nr 103.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego uczniów klas II - VIII obowiązują następujące zasady:

 

  1. Do szkoły wchodzicie bez rodziców/opiekunów w maseczkach i zdejmujecie je dopiero po wejściu do sali.
  2. Dezynfekujecie ręce przy wejściu.
  3. Przechodzicie do wyznaczonej sali, gdzie odbędzie się spotkanie z wychowawcą.
  4. Zachowujecie dystans społeczny.

Jest to dla Was pierwsza próba właściwego zachowywania się w szkole podczas trwającej pandemii koronawirusa.

Każda osoba wchodząca do budynku szkoły musi stosować się do procedur, które będą obowiązywały w szkole. Są one zamieszczone na naszej stronie internetowej pod nazwą „Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród wychowanków, uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujące na terenie Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym od 1 września 2020r.”

Dyrekcja szkoły prosi o zapoznanie się z tym dokumentem i bezwzględne stosowanie się do jego zapisów.

 Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

Z poważaniem
                                                                                                                  Dyrektor Zespołu
Szkół

 

Copyright © 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie Rights Reserved.